WP zapłaci 200 tys. zł w gotówce za pomysł na usługę

14-02-2011, 20:42

Wirtualna Polska pokryje koszty finansowe, wesprze technologicznie i biznesowo pomysły nowych usług. Rusza LabStar, program dla startupów od WP, gdzie pomysł ma przerodzić się w prężną firmę.

- LabStar to program dla startupów, ukierunkowany na budowanie innowacyjnych usług internetowych. Szukamy osób, które mają interesujące pomysły i zechcą je realizować z WP. Dajemy nie tylko do 200 tys. zł w gotówce na finansowanie realizacji pomysłu oraz do 750 tys. zł w świadczeniach reklamowych, ale - co równie istotne - gwarantujemy wsparcie technologiczne i backoffice'owe, m.in. w kwestiach prawnych oraz księgowych – mówi Marcin Pokojski, jeden z Koordynatorów Programu.

Laureaci podpiszą umowy z WP, dzięki czemu ich spółki zaczną istnieć, a właściciele będą w posiadaniu udziałów większościowych. Konkurs został podzielony na trzy etapy: przyjmowanie zgłoszeń i wybór finalistów; dopracowanie pomysłów i prezentacja pomysłów; podpisanie umów.

>> Czytaj też: Jak się robi dobrego startupa - podpowiada Krzysztof Gagacki

Sonda
Masz pomysł na usługę internetową?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Zgłoszenia indywidualne lub w zespołach (od 1 do 3 osób) należy wysyłać za pomocą specjalnego formularza opublikowanego na stronie labstar.wp.pl do 5 kwietnia 2011 r. Powinny się w nich znaleźć: krótki opis pomysłu na projekt oraz informacje na temat członków zespołu (o ile pomysł na projekt zgłaszany jest grupowo). Uczestnik lub zespół może zgłosić dowolną liczbę projektów, przy czym dana osoba może być członkiem tylko jednego zespołu. Kolejne kroki to prezentacja pomysłów przed Komisją Programową i wybór ok. 10 półfinalistów (ogłoszenie wyników nastąpi 29 kwietnia).

Etap II także jest dwufazowy. Pierwsza odsłona to dopracowywanie pomysłów, trwa 3 miesiące i odbywa się pod okiem mentorów – specjalistów branży internetowej. Drugą część kończy prezentacja doprecyzowanych pomysłów na projekt przed Komisją Programową (jak w etapie I), a następnie wybór finalistów.

LabStar ma zmienić usługę internetową w prawdziwą firmę, która nawiąże współpracę z WP
fot. - LabStar ma zmienić usługę internetową w prawdziwą firmę, która nawiąże współpracę z WP
Jednym z kryteriów wyboru jest opinia współpracującego z pomysłodawcą/ zespołem mentora. Prezentacja dopracowanych przez półfinalistów pomysłów przewidziana jest na drugą połowę lipca 2011 r. WP ogłosi ostateczne wyniki najpóźniej dwa tygodnie od daty organizacji finału.

>> Czytaj też: Polski startup wśród zwycięzców SeedCampa

W III etapie, który ma przypaść na sierpień, następuje powołanie do życia spółek i rozpoczęcie współpracy. Po podpisaniu stosownych umów handlowych rozpocznie się okres wspólnego wdrażania pomysłu w życie.

Więcej informacji pod adresem: labstar.wp.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy