Wózki widłowe używane - jak kupić je bez wychodzenia z domu?

20-01-2018, 09:04

Błyskawiczny rozwój własnej firmy jest marzeniem właściwie każdego przedsiębiorcy. Należy jednak pamiętać, iż sukces i dobra passa nie są dane nikomu raz na zawsze. Szybki rozwój wymaga niejednokrotnie podejmowania radykalnych decyzji, inwestowania we własną firmę, a przede wszystkim zatrudnienia większej liczby osób oraz zakupu sprzętu. Rozwiązaniem w tym przypadku może być kupno używanego sprzętu - takiego jak np. wózki widłowe używane.

Optymalną sytuacją w przypadku konieczności uzupełnienia sprzętu i maszyn w zakładzie pracy jest obecnie możliwość zakupu wszystkich potrzebnych rzeczy online, bez wychodzenia z domu. Tego typu rozwiązanie pozwala nie tylko znacząco zaoszczędzić czas, ale również w bezproblemowy sposób poszerzyć flotę wózków widłowych bez nadwyrężania nadto budżetu rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Rynek wózków widłowych używanych dysponuje obecnie szeroką ofertą różnego typu pojazdów, począwszy od wózków paletowych po wielkogabarytowe ładowarki teleskopowe. Jest to wynikiem szybko rozwijającego się przemysłu, który to, spowodował rozkwit branży wózków widłowych, bezpośrednio powiązanej z transportem wewnętrznym i magazynowym.

Co naturalne w takich sytuacjach, zapotrzebowanie rynku na wózki widłowe zaowocowało jednocześnie pojawieniem się wielu tańszych, teoretycznie konkurencyjnych produktów gorszej jakości i niespełniających standardów wymaganych przez urzędy i przepisy prawne nadzorujące pojazdy takie jak wózki widłowe. Wbrew powszechnym oczekiwaniom, taki obrót sytuacji tylko wzmocnił zapotrzebowanie przedsiębiorstw na dobrej jakości wózki widłowe używane znanych marek (jak Toyota czy Manitou itp.), które odznacza doskonała jakość wykonania, trwałość i efektywność pracy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wózków widłowych używanych, które można wybrać i zakupić nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Stanowi to znaczne ułatwienie dla osób, które cenią sobie szybkie rozwiązania, zakupy przez internet i wykorzystywanie Internetu w celu optymalizacji i rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

 

Wózki widłowe używane - gdzie szukać ich w Internecie?

wózki widłowe używane gdzie ich szukać w internecie

Pierwszą decyzją jaką należy podjąć przystępując do poszukiwań wózków widłowych używanych w internecie jest wyszukanie odpowiedniego miejsca poszukiwań.

Wózki widłowe używane można zakupić w sieci korzystając z trzech różnych metod:

 • zakup wózka widłowego używanego od osoby prywatnej,

 • zakup wózka przez ogłoszenie dostępne na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowo-sprzedażowych,

 • zakup wózków widłowych używanych bezpośrednio na oficjalnej stronie ich producenta.

Decyzja o wyborze właściwego miejsca zakupu jest oczywiście sprawą indywidualną. Jednak dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu radzimy skorzystać z pewnej, oficjalnej strony producenta, co pozwoli od razu przejść do interesujących i wartościowych ofert wózków widłowych używanych.

Oczywiście przeglądając oferty używanych wózków widłowych warto porównać produkty różnych znanych marek, gdyż używane pojazdy mogą znacznie różnić się między sobą ceną (nawet w przypadku maszyn tego samego typu o podobnych parametrach).

 

Na co zwrócić uwagę kupując wózki widłowe używane online?

Zakupy online stanowią znaczne ułatwienie zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, które cenią sobie wygodę oraz szybkość dokonywania transakcji. Tak samo jest w przypadku zakupu w sieci pojazdów takich jak wózki widłowe używane.

Na co każdy przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę przeglądając ogłoszenia wózków widłowych używanych?

 • dokładną nazwę pojazdu wraz serią i typem produktu - dzięki temu można w łatwy sposób odnaleźć wszystkie dane fabryczne na temat używanego modelu, którym jesteśmy zainteresowani;

 • czy wózek posiada numer ewidencyjny;

 • zdjęcia - ważne, żeby oferta sprzedaży zawierała rzeczywiste, aktualne zdjęcia pojazdu, wykonane przez jego obecnego właściciela na krótko przed zamieszczeniem oferty w Internecie;

 • jaki jest rok produkcji sprzętu;

 • jaki rodzaj napędu posiada wózek;

 • jaka jest maksymalna wartość udźwigu oraz maksymalną wysokość podnoszenia wideł - szczególnie jeśli nasze przedsiębiorstwo dysponuje wysokimi regałami, na których składowane są towary;

 • czy wózki widłowe używane, którymi jesteśmy zainteresowani posiadają jakieś dodatkowe wyposażenie (podnośniki, szyby, klimatyzację itd.), które podnosi wartość lub atrakcyjność oraz funkcjonalność pojazdu dla kupującego.

na co zwrócić uwagę kupując używany wózek widłowy online

Wszystkie te informacje powinny być zawarte w poprawnie zredagowanym ogłoszeniu na wózki widłowe używane, znajdującym się w Internecie. Ponadto bardzo istotną kwestią jest to, czy sklep internetowy pośredniczący w sprzedaży używanych wózków widłowych wystawia gwarancję na zakup używanego sprzętu - co jest niewątpliwie dodatkowym walorem oferty sprzedaży.

 

Znalazłem idealny wózek widłowy online - co teraz?

Po wnikliwym przeanalizowaniu ofert wózków widłowych używanych dostępnych online, pora na następny krok czyli przystąpienie do działania. Jeśli decyzja co do zakupu sprzętu jest oczywista i jednoznaczna - wystarczy skontaktować się z właścicielem lub pośrednikiem sprzedaży i podając numer oferty wyrazić chęć zakupu wózka. Jest to optymalne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, gdyż w krótkim czasie można zakupić niezbędny do zakładu pracy sprzęt nawet bez wychodzenia z domu.

Jeśli jednak istnieją jakieś wątpliwości lub pytania - w takim przypadku najlepiej rozwiać je wszystkie, np. podczas oglądania wózka widłowego używanego na żywo. Pomimo iż w tym przypadku, zakup nieco odsuwa się w czasie, jest to niewątpliwie lepsza opcja dla osób, które chcą potwierdzić stan techniczny pojazdu na żywo.

 

Co daje zakup używanych wózków widłowych na stronach producentów?

 1. Zakup wózków widłowych używanych za pośrednictwem stron producentów (tak jak np. http://manitou24.pl/52-uzywane-wozki-widlowe) niesie za sobą wiele korzyści. W przypadku ofert sprzedaży, w których pośrednikiem sprzedaży jest znana marka, można mieć właściwie 100% pewność, iż oferowane wózki widłowe są dokładnie sprawdzane a ich stan techniczny opisany na stronie internetowej jest całkowicie zgodny ze stanem faktycznym.

 2. Ponadto właściciele serwisów internetowych dbają o to, aby wszystkie informacje w ofercie zostały uzupełnione, dzięki czemu jest ona wyczerpująca i zawiera w sobie wszystkie dane potrzebne przyszłemu właścicielowi.

 3. Dodatkowym atutem ofert wózków widłowych używanych sprzedawanych za pomocą stron producentów jest objęcie oferowanych pojazdów lub ich wyposażenia gwarancją.

 4. A w przypadku jeśli potrzebny jest dodatkowy osprzęt do kupowanego wózka, w łatwy sposób można zamówić go bezpośrednio na stronie producenta.

 5. Ostatnim plusem jest to, iż nawet jeśli w ofercie sprzedaży wózka widłowego używanego brak jest jakichś danych technicznych dotyczących sprzętu, w łatwy sposób, znając model wózka, można porównać je z danymi nowych pojazdów na stronie firmowej producenta.

co daje zakup używanych wózków widłowych online

Podsumowanie

Dzięki Internetowi i nowoczesnym technologiom, także rozwój własnego biznesu stał się łatwiejszy i zdecydowanie szybszy. Mając możliwość zamówienia sprzętu w sieci (tak jak na przykład opisywanych powyżej wózków widłowych używanych), zatrudnienia nowych pracowników, wynajęcia nowej hali czy nawet wzięcia pożyczki na rozwój przedsiębiorstwa przestaje już być czasochłonnym przedsięwzięciem.

Wykorzystując możliwości Internetu w XXI wieku wiele czynności możemy wykonywać bez potrzeby wychodzenia z domu, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Natomiast oferty, takie jak wózki widłowe używane dają przedsiębiorcom szansę zaoszczędzenia przy jednoczesnym poszerzeniu floty posiadanych wózków.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: