Wolontariusze WOŚP wyposażeni w "wirtualne puszki"

08-01-2019, 19:50

W tym roku, po raz drugi, wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą wyposażeni w oficjalne „wirtualne puszki”, czyli eSkarbonki. Ułatwieniem jest też platforma iWolonatariusz, a także eSztab. Darczyńców może zainteresować licytacja wyjątkowego Rolls-Royce’a.

Wolontariusze WOŚP mogą zbierać datki na trzy sposoby: z tradycyjną, tekturową skarbonką, z terminalem płatniczym, a także za pomocą elektronicznej skarbonki, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Pierwszy raz były one używane w zeszłym roku i cieszyły się popularnością. Swoje „wirtualne puszki” założyło wtedy ponad 2 200 pełnoletnich wolontariuszy, a suma wszystkich wpłat za ich pomocą wyniosła blisko 170 tysięcy złotych. Zaletą elektronicznych skarbonek jest też fakt, że nie są one aktywne tylko w dniu Finału. Już teraz można z nich korzystać i wpłacać środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w ramach 27. Finału Orkiestry.

Rolls-Royce już czeka

W ramach aukcji Allegro dla WOŚP przygotowano licytację wyjątkowego samochodu, który przypadnie do gustu fanom motoryzacji. Jest nim legendarny Rolls-Royce, model Silver Shadow z 1975 r., wyremontowany i stuningowany w studio braci Collins. Na zwycięzcę licytacji będzie też czekać Bezcenna Niespodzianka. Całkowity dochód ze sprzedaży auta zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Specjalne narzędzia dla wolontariuszy i sztabów

Kwestujący mogą skorzystać również z dedykowanej strony iWolontariusz. Platforma, uruchomiona po raz pierwszy w ramach poprzedniego Finału WOŚP, funkcjonuje również i tym razem jako ułatwienie rekrutacji i rejestracji wolontariuszy, a także jako centrum informacji dla nich. Jest to znaczne usprawnienie komunikacji, a także możliwość zacieśniania relacji oraz wsparcie kwestowania, gdyż eSkarbonki generuje się właśnie poprzez iWolontariusza.

Każdy wolontariusz, który taką elektroniczną skarbonkę zarejestruje, ma szansę zgłosić swój sztab do Bezcennej Niespodzianki, wypełniając krótki formularz. W dniu Finału ogłoszony zostanie zwycięzca. Jego pomysł na sprawienie przyjemności Orkiestrowym przyjaciołom zostanie zrealizowany przez fundatora nagrody.

Specjalny kreator witryn internetowych, czyli eSztab to zaś nowe rozwiązanie. Dzięki niemu każdy z 1700 lokalnych sztabów może w prosty i szybki sposób stworzyć lokalną wersję przygotowanej przez WOŚP sztabowej strony internetowej, na której darczyńcy mogą śledzić informacje o wydarzeniach związanych z WOŚP w ich sąsiedztwie, ale też mieć dostęp do ogólnopolskich komunikatów, podsumowań zbiórek, aukcji, wywiadów czy materiałów wideo.

Kolejny raz odbędzie się także akcja na Twitterze z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP. Za wpis każdego, unikalnego użytkownika opublikowany w dniu Finału na Twitterze Mastercard przekaże 5 złotych na konto Orkiestry. 

Źródło: Mastercard


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930