Wolne miejsca parkingowe w smartfonie

29-05-2018, 17:07

Mieszkańcy jednego z nadmorskich miast oraz turyści je odwiedzający mogą już sprawdzić dostępność miejsc parkingowych w bezpłatnej aplikacji mobilnej. Zarząd Dróg i Zieleni Gdyni podpisał porozumienie z firmą informatyczną na udostępnienie danych o zajętości miejsc postojowych.

Do tej pory informacje o dostępnej liczbie wolnych miejsc na najważniejszych dla miasta parkingach były wyświetlane na tablicach i znakach. Teraz znajdą się również w aplikacji mobilnej. Testy systemu już ruszyły i potrwają do końca grudnia 2018 roku.

Na podstawie zawartego porozumienia Platforma Comarch Smart Parking testowo korzysta z danych działającego już w Gdyni systemu TRISTAR, który między innymi zbiera informacje o dostępności miejsc postojowych, na kilku najbardziej uczęszczanych parkingach w centrum miasta, jak informuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Ma być to ułatwienie dla mieszkańców i turystów, szczególnie w sezonie letnim, ale także kolejne działanie odciążające śródmieście Gdyni od ruchu samochodowego. Krótszy czas poszukiwania miejsca parkingowego to przy tym mniej aut na drodze i czystsze powietrze.

Projekt obejmuje monitoring miejsc postojowych na parkingach: przy Muzeum Miasta Gdynia (Plac Zawiszy), przed Urzędem Miasta Gdyni, za Urzędem Miasta Gdyni (od ul. Bema) oraz przy Bulwarze Nadmorskim (Skwer Arki Gdynia). System działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wskazując kierowcom w czasie rzeczywistym liczbę wolnych miejsc parkingowych.

Aplikacja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a wkrótce uruchomiona zostanie również wersja dla iOS.

Źródło: Comarch


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930