Wniosek Winklevossów odrzucony. Ponownie.

17-05-2011, 17:36

Nie wygląda na to, by bracia Winklevoss mieli wywalczyć więcej pieniędzy od Marka Zuckerberga. Sąd po raz kolejny nie zgodził się na ponowne rozpatrzenie ich pozwu o dodatkowe odszkodowanie.

Bracia Tyler i Cameron Winklevoss nie mogą pogodzić się z tym, że otrzymali mniejsze udziały w serwisie społecznościowym Facebook, niż im się wydaje, że dostać powinni. Utrzymują oni, że niekorzystna dla nich decyzja została wydana przez sąd w wyniku zatajenia przez Marka Zuckerberga istotnych faktów, mających wpływ na wycenę serwisu. Przypomnijmy, że w roku 2008 otrzymali oni odszkodowanie w wysokości 65 mln dolarów (45 mln dolarów w akcjach oraz 20 mln dolarów w gotówce).

Sonda
Bracia Winklevoss powinni dostać więcej od Facebooka?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Pod koniec zeszłego roku, na fali rosnącej popularności Facebooka, złożyli kolejny pozew w sądzie, domagając się dalszych udziałów w firmie, a tym samym w jego sukcesie, także finansowym. Problem jednak w tym, że zwarta przez nich z Zuckerbergiem ugoda zawiera zapis mówiący o zrzeknięciu się wszelkich roszczeń wobec serwisu. W kwietniu zapadła w San Francisco decyzja odmawiająca im prawa do rewizji wysokości odszkodowania.

>> Czytaj więcej: Bliźniacy nie dostaną więcej od Facebooka

Winklevossowie za wygraną jednak nie dali i w 9 Sądzie Apelacyjnym dla miasta San Francisco złożyli odwołanie od decyzji sądu. Jak podaje dzisiaj serwis BBC News, wniosek o zbadanie sprawy przez 11-osoby skład sędziowski został jednak odrzucony. Nie oznacza to jednak końca batalii. Prawnicy braci zapowiedzieli, że sprawa trafi do Sądu Najwyższego.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy