Własny telefon Facebooka w następnym roku?

28-05-2012, 15:36

Facebook nie chce być w przyszłości tylko aplikacją mobilną, a całą platformą - donosi "New York Times". W związku z tym już w najbliższym roku może zostać udostępniony smartfon przygotowywany przez społecznościowego giganta.

Facebook ma pracować nad projektem własnego smartfona, którego rozwija pod wewnętrzną nazwą "Buffy" - informuje New York Times (zob. Facebook Tries, Tries Again on a Smartphone). Urządzenia dopasowane do obsługi społecznościowej witryny pojawiały się na rynku jednak już wcześniej.

Czytaj także: Miliony ludzi nie mają pojęcia z kim dzielą się wpisami na Facebooku

Według źródeł amerykańskiej gazety przy budowaniu urządzenia ma uczestniczyć wielu inżynierów, którzy wcześniej pracowali nad tworzeniem sprzętu i oprogramowania dla smartfona iPhone, a także iPada. New York Times cytuje również pracownika, którego zdaniem Zuckerberg obawia się, że jeśli nie stworzy własnego smartfona, jego usługa pozostanie zwykłą aplikacją dla innych platform.

Doniesienia o budowie telefonu Facebooka nie są jednak zaskakujące. Już teraz w Stanach Zjednoczonych internauci poświęcają społecznościowej witrynie więcej czasu na swoich smartfonach niż standardowych pecetach - informowało niedawno comScore. Oczekuje się, że tendencja taka będzie się w przyszłości nasilała.

Na początku roku także serwis Digitimes donosił o współpracy HTC z Facebookiem, w ramach której urządzenie tajwańskiej firmy miałoby wykorzystywać "ekskluzywną platformę" społecznościowego giganta. Usługa Zuckerberga już teraz bardzo intensywnie udostępnia kolejne narzędzia do obsługi swojej strony, ostatnio prezentując program Facebook Camera.

Czytaj także: Facebook nie wyszedł z twarzą z giełdowego debiutu


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031