Właściciel Naszej Klasy ma kolejny miliard dolarów na inwestycje

24-05-2010, 20:22

Zamierza rozszerzyć zakres swojej działalności głównie w Europie Zachodniej oraz Australii. Czy na celowniku znajduje się obecnie Twitter?

Digital Sky Technologies to rosyjski fundusz inwestycyjny coraz śmielej rozpychający się na rynku internetowym. Jest on szczególnie zainteresowany inwestycjami w Rosji, Europie Wschodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Niektóre jego zakupy, jak chociażby 2 procent udziałów w Facebooku w maju 2009 roku czy też ogłoszona w zeszłym miesiącu akwizycja komunikatora ICQ, sugerują, że DST zamierza mocniej zaistnieć także na globalnym rynku. Warto przypomnieć, że fundusz jest również właścicielem największego polskiego serwisu społecznościowego - Nasza-klasa.pl.

>> Czytaj więcej: Facebook: Rosjanie zwiększają swoje udziały

Jak podaje Telegraph.co.uk, DST ma obecnie do dyspozycji kolejny miliard dolarów, który zamierza wydać na przejęcie firmy z branży internetowej. Według jego dyrektora generalnego - Juriego Millnera - każda gałąź gospodarki w jakiś sposób dotknięta jest przez internet. I nie jest to stan przejściowy, a permanentny. Nieważne, co stanie się w skali makro. Internet dalej będzie zmieniał świat - dodał.

Facebook pozostaje jednak w centrum zainteresowania Rosjan. Odrzucają oni zarzuty, że przepłacili za udziały w serwisie, podkreślając, że ich wycena i tak była o 5 miliardów dolarów mniejsza niż Microsoftu, gdy ten kupił udziały za 240 milionów dolarów w roku 2007. Nie zmienia to faktu, że przed najpopularniejszym serwisem społecznościowym wciąż dość długa droga do spełnienia oczekiwań finansowych inwestorów.

>> Czytaj także: Facebook nie wybiera się na giełdę

Pan Millner jest zdania, że Facebook zmieni przede wszystkim sposób, w jaki dokonywane są płatności za zakupy w sieci. Nie bez znaczenia jest także rosnący popyt na gry online, część z nich jest oczywiście płatna, co szczególnie widoczne jest w Azji.

Nie wiadomo jeszcze, na co dokładnie wydane zostaną dostępne fundusze. Wiadomo jednak, że Digital Sky Technologies chce skupić się bardziej na Europie Zachodniej oraz Australii. Dyrektor generalny, zapytany o przejęcie Twittera, nie zaprzeczył.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930