Wkrótce start nowej platformy z e-publikacjami

13-12-2007, 07:29

Już za miesiąc odbędzie się na polskim rynku premiera kolejnego projektu z e-prasą, ebookami oraz audiobookami - Nexto.pl. Twórcy zapowiadają już na początek 1000 tytułów w ofercie oraz wygodne narzędzia do tworzenia internetowych księgarni dla wydawców zainteresowanych sprzedażą w takiej formie.

Serwis Nexto.pl ma ruszyć pełną parą 10 stycznia 2008 roku. Twórca projektu, firma NetPress Digital podpisała już kilkanaście umów z wydawnictwami książkowymi.

Beletrystykę udostępnią m.in. W.A.B. oraz Literatura.net.pl, podręczniki do nauki języków obcych LektorKlett i Langenscheidt, a tytuły branżowe i specjalistyczne Wiedza i Praktyka, Helion oraz Placet. Z kolei książki audio dostarczą m.in. Aleksandria i MTJ.

NetPress zaoferuje zrzeszonym wydawcom specjalne narzędzia w internecie, dzięki którym będą mogli tworzyć profesjonalne księgarnie internetowe ze swoimi tytułami w wersji elektronicznej i audio, pod własną domeną i dopasowanym do indywidualnych potrzeb wyglądem. Założenie księgarni online ma być bardzo proste i nie będzie wymagało fachowej wiedzy programistycznej - zapewniają przedstawiciele serwisu.

Wydawcy liczą, że dzięki współpracy w ramach Nexto.pl nie tylko dotrą do szerszego grona odbiorców, ale także ułatwią zainteresowanym korzystanie z publikacji. - Czytelnicy coraz częściej sięgają po książkę w formacie cyfrowym, dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zdecydowaliśmy się na udostępnianie naszych publikacji także w wersji elektronicznej - komentuje przedsięwzięcie Robert Wierzbicki z Wiedzy i Praktyki.

Już w momencie startu nowa platforma ma zaoferować około tysiąca publikacji w postaci elektronicznej. Jak zapowiadają przedstawiciele Nexto.pl liczba ta będzie dynamicznie rosnąć, gdyż cały czas trwają prace nad digitalizacją kolejnych książek i negocjacje z kolejnymi wydawcami. Co ciekawe, część wydawców zdecydowała się na publikację e-wydań równocześnie z premierą tradycyjnych, drukowanych odpowiedników.

Twórcy przedsięwzięcia od kilku miesięcy aktywnie budują także bazę partnerów, którzy poprzez swoje strony będą pośredniczyli w sprzedaży oferty Nexto.pl. Do tej pory w programie partnerskim zarejestrowało się ponad 120 tys. zainteresowanych tym projektem.

Następny artykuł » zamknij

Google Pack już po polsku

Tematy pokrewne:  

tag Nexto.pltag ebookitag e-prasatag audiobooki
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31