Wkrótce Skype również dla platformy Windows Phone (wideo)

16-01-2012, 06:42

Microsoft potwierdził w materiale wideo, że popularny komunikator wkrótce zawita również na jego nową platformę mobilną.

Po tym jak Microsoft przejął narzędzie Skype, można się było spodziewać, że gigant z Redmond zdecyduje się na głębszą integrację komunikatora we wszystkich swoich platformach. Okazuje się, że na taki krok nie musieli będziemy długo czekać.

Czytaj także: Microsoft wstrzymuje plany usługi telewizyjnej

Na materiale wideo, który Microsoft przygotował z okazji targów CES, Rick Osterloh szefujący rozwojowi popularnego komunikatora zapowiada, że "pracuje nad produktem dla platformy Windows Phone, który będzie udostępniony wkrótce". Korporacja nie chciała zdradzić żadnych innych szczegółów na ten temat.

Joe Belfiore, który zajmuje się rozwojem platformy mobilnej Microsoftu, obiecał jakiś czas temu, że Skype zawita w systemie Windows Phone pod koniec 2011 roku. Choć firma nie potwierdziła później tych doniesień, a finalnie nie udało się ich spełnić, prawdopodobnie udostępnienie pełnoprawnej wersji znanego komunikatora dla Mango jest już bardzo bliskie.

Warto przypomnieć, że w połowie ubiegłego roku Microsoft zapłacił za przejęcie większości udziałów w narzędziu Skype aż 8,5 miliarda dolarów. Już wtedy mówiło się, że program może stanowić trzon komunikacyjny najpopularniejszych platform amerykańskiej korporacji. Nowe wydanie programu może zostać zaprezentowane już w lutym na targach MWC w Barcelonie.

Czytaj także: Microsoft zaniepokojony strajkiem w Foxconnie


Źródło: YouTube
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy