Wkrótce dopisanie do spisów wyborców poprzez ePUAP

29-09-2015, 15:19

Przed dzisiejszym posiedzeniem Rady Ministrów członkowie rządu mogli potwierdzić profil zaufany. To najwyraźniej ma zachęcać innych obywateli do korzystania z ePUAP i Profilu Zaufanego. Wkrótce te narzędzia mają pozwolić na dopisywanie się do spisu wyborców.

W połowie sierpnia ruszyła odnowiona wersja ePUAP. Jest to usługa internetowa umożliwiająca obywatelom mi.in. wysyłanie pism do urzędów. Dziennik Internautów przybliżał swoim Czytelnikom tę platformę w tekstach z cyklu Oswajamy e-administrację.

Nowy ePUAP nie tylko inaczej wygląda. Ma być zdolny do obsłużenia większej liczby obywateli. Od czasu modernizacji ePUAP ministerstwo cyfryzacji stara się promować korzystanie z platformy. Przykładowo przed dzisiejszym posiedzeniem Rady Ministrów członkowie rządu mogli potwierdzić Profil Zaufany, o czym szef MAC Andrzej Halicki informował w trakcie porannej konferencji. 

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
fot. MAiC

- W Kancelarii Premiera wydzieliliśmy stanowiska komputerowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, w których dziś ministrowie i pracownicy Kancelarii Premiera mieli możliwość założyć konto na platformie ePUAP kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i przeniesienie do zewnętrznego serwisu, potwierdzić Profil Zaufany i dzięki temu - w przyszłości - załatwiać sprawy przez internet - wyjaśnił minister.

Halicki przypomniał, że od sierpnia pojawiły się kolejne usługi e-administracyjne, np.: zawiadomienie o zbyciu pojazdu, wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego albo wydanie dowodu osobistego, jak i wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Od przyszłego tygodnia ma się pojawić dopisanie do spisu wyborców. Wkrótce łączna liczba dostępnych usług ma sięgnąć 140. 

Minister przypomniał też, że zwiększa się liczba placówek, w których można założyć konto na platformie ePUAP2. Oprócz urzędów wojewódzkich, urzędów miast, gmin, ZUS, US, wielu placówek Poczty Polskiej, dojdzie kilka tysięcy punktów, które udostępni Bank Pocztowy. 

Ciągle rośnie liczba użytkowników ePUAP i Profilu Zaufanego. Halicki ujawnił, że dziennie prawie 2 tysiące osób potwierdza profil zaufany. Miesięcznie jest około 30 tysięcy potwierdzeń.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031