Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego

23-04-2008, 11:44

Od wczoraj dostępne jest w internecie Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego. Na wirtualnej wycieczce można sterować ruchem kamery i oglądać eksponaty ze wszystkich stron.

Muzeum dostępne jest pod adresem www.1944.wp.pl. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Grupy TP, a multimedialną platformę zaprojektowała i wykonała Wirtualna Polska.

Wirtualne muzeum jest adresowane przede wszystkim do internautów, którzy nie mają możliwości odwiedzenia Muzem Powstania Warszawskiego. Może ono też być uzupełnieniem odwiedzin "w realu" i sposobem na zdobycie dodatkowych informacji.

Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego
fot. - Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego

Internauta w czasie odwiedzin kieruje okiem interaktywnej kamery, poruszającej się według określonych ścieżek. Całość ekspozycji to połączenie animacji flash, dźwięku i wideo. Oglądane przedmioty przedstawione są w postaci trójwymiarowej z fotorealistyczną dokładnością. Każdy z nich można dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron, a przy wybranych eksponatach zapoznać się z ich historią i wspomnieniami Powstańców.

Wadą muzeum może być to, że na wolniejszych łączach animacje są urywane i długo się ładują. Mimo wszystko trzeba przyznać, że twórcy wirtualnego muzeum zadbali o stworzenie ciekawej atmosfery i dostarczenie informacji w atrakcyjnej formie.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy