Wirtualna Polska łączy Wikipedię i aktualności

11-09-2009, 19:21

Wirtualna Polska przygotowała specjalny serwis, który oferuje jednoczesny dostęp do wybranych informacji i usług WP oraz haseł zamieszczonych w Wikipedii.

Efektem umowy pomiędzy Fundacją Wikimedia i France Telecom (do której w ramach Grupy TP należy Wirtualna Polska), o której informowaliśmy w kwietniu br., jest nowy serwis Wirtualnej Polski - Wikipedia.wp.pl.

Wikipedia WP to "hybryda" informacyjna, która łączy w sobie wiadomości prezentowane w kilkudziesięciu serwisach tematycznych Wirtualnej Polski – informacyjnych, biznesowych, edukacyjnych, technicznych, rozrywkowych – z zasobami encyklopedycznymi Wikipedii.

Grafika wikipedia.wp.pl oparta jest na kolorystyce i układzie Wikipedii
fot. - Grafika wikipedia.wp.pl oparta jest na kolorystyce i układzie Wikipedii
- Wikipedia.wp.pl jest przykładem nowego modelu współpracy biznesowej. Z jednej strony to poszerzenie kontentu portalu poprzez bezpośrednie powiązanie z hasłami Wikipedii, z drugiej – wsparcie finansowe Fundacji Wikimedia, również z przychodów reklamowych - wyjaśnia Bartłomiej Krawczyk z WP, Kierownik Projektu. - Połączenie potencjału portalu z ofertą Wikipedii, zawierającej rozwinięcie ponad 633 tysięcy haseł, daje internautom zupełnie nowe możliwości – dodaje.

Wikipedia.wp.pl pozwala na wyszukiwanie określonych artykułów na stronie Wirtualnej Polski. Jednocześnie kliknięcie w podlinkowany termin (nazwisko, hasło) w tytule artykułu, przenosi użytkownika do konkretnego materiału zamieszczonego w Wikipedii. Wspomniany system przekierowywania działa w obie strony – hasła w wolnej encyklopedii prowadzą także do powiązanych z nimi artykułów w zasobach WP.

W serwisie Wikipedia WP ograniczony został dostęp do opcji edytorskich, znanych z Wikipedii. - To miejsce dla wszystkich, którzy szukają niezliczonych odpowiedzi, a niekoniecznie mają smykałkę edytorską - tłumaczy Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska, Dyrektor Pionu Business Development Wirtualnej Polski. Serwis ten ma przede wszystkim ułatwić użytkownikom uzyskiwanie potrzebnych informacji.

Wikipedia WP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy