Windows XP - przedłużony żywot

05-10-2008, 15:18

Nie 31 stycznia 2009, ale dopiero pół roku później Windows XP ma ostatecznie zniknąć z nowych komputerów. Microsoft poinformował o kolejnym przedłużeniu życia tego popularnego systemu operacyjnego.

Microsoft po raz kolejny przyznał, że jego najnowszy system operacyjny - Windows Vista - nie jest tak popularny, jakby sobie tego życzył. Po raz kolejny przedłużony został moment wycofania Windowsa XP ze sprzedaży - tym razem z 31 stycznia 2009 na 31 lipca 2009 - informuje The Register.

Mimo że najwięksi producenci komputerów nie mogą sprzedawać sprzętu z zainstalowanym Windowsem XP, do wielu komputerów określanych jako Vista Ultimate oraz Vista Business dołączana jest płyta CD z tym właśnie systemem. Mniejsi producenci wciąż mogą sprzedawać komputery z Windowsem XP, ale ta opcja nieodwołalnie skończy się 31 stycznia 2009 roku.

W oficjalnym oświadczeniu dla serwisu CNET News Microsoft informuje, że chociaż coraz więcej osób i firm decyduje się na zakup Visty, koncern chce, by przejście na nowy system operacyjny dokonane było z przekonaniem i bez problemów.

Steve Ballmer poinformował podczas wizyty we Francji, że sprzedano już 180 milionów kopii Visty, przyznał jednocześnie, że firmy kupują ten system we własnym tempie. Niedawno informowaliśmy, że wiele firm zaczeka prawdopodobnie na następcę Visty - system nazywany obecnie Windows 7.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Windows XPtag Windows Vista
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy