Windows Phone stabilizuje swoje udziały w amerykańskim rynku

05-08-2011, 14:58

Mobilna platforma od Microsoftu po raz pierwszy w tym roku nie odnotowała spadku udziałów w amerykańskim rynku.

Microsoft ogłosił ostatnio, że wesprze 200 tysiącami dolarów innowacyjny projekt, który pomoże w poprawie zabezpieczeń Windowsa. Okazuje się, że również mobilna platforma od producenta z Redmond radzi sobie coraz lepiej.

>>Czytaj także: Marne przychody Microsoftu z Windows Phone

Sonda
Facebook należycie chroni dane użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według danych udostępnionych przez comScore Windows Phone przestał tracić udziały na rynku smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Platforma mobilna od Microsoftu zarówno w maju, jak i czerwcu była obecna na 5,8% tego typu urządzeń w USA.

Niestety długoterminowe dane nie wyglądają już tak dobrze. W listopadzie ubiegłego roku system Microsoftu był zainstalowany na 9% smartfonów. Kolejne miesiące przynosiły jednak regularne spadki. Zatrzymanie niekorzystnego trendu to niewątpliwie dobry znak dla giganta Redmond, który jednak niełatwo będzie powtórzyć.

W okresie od maja do czerwca 2011 Android zyskał w USA kolejne 5,4% rynku, iOS 1,1%, natomiast wszystkie inne platformy odnotowały spadki. Najsłabiej wypadł RIM ze stratą 3,7%, Windows Phone - 1,7% oraz Symbian od Nokii - 0,3%.

Udział informatycznych gigantów w rynku smartfonów
fot. comScore - Udział informatycznych gigantów w rynku smartfonów
Analitycy z IDC prognozują jednak, że do 2015 roku platforma Microsoftu może mieć około 20% udziałów w rynku. Scenariusz taki miałby się zrealizować dzięki szeroko zakrojonej współpracy z Nokią oraz odświeżoną wersją systemu Windows Phone 7 Mango.

>>Czytaj także: Nokia wyda 80 mln funtów na promocję Windows Phone 7


Następny artykuł » zamknij

Coraz więcej Binga w Yahoo

Źródło: ComScore, IDC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy