Windows Phone 7.5 Mango - ruszyła wysyłka aktualizacji

28-09-2011, 14:34

Microsoft rozpoczął wysyłkę aktualizacji Windows Phone 7.5 Mango, która rozszerza możliwości Windows Phone'a i wzbogaca telefon wyposażony w ten system operacyjny o szereg nowych funkcji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Windows Phone 7.5 otwiera dostęp do Windows Phone Marketplace i usługi Xbox Live dla użytkowników z Polski oraz dodaje obsługę kolejnych języków.

W ciągu kilku następnych tygodni wszyscy obecni użytkownicy Windows Phone'a otrzymają najnowszą aktualizację.

- Wszystkie dzisiejsze smartfony prezentują bardzo podobne podejście do tematów związanych z interfejsem, który ma być prosty, oraz aplikacji, których ma być dużo. My podkreślamy jeden istotny element - ludzi. Dlatego w Windows Phone 7.5 stawiamy naszych znajomych i przyjaciół oraz współpracowników na pierwszym miejscu, w każdym momencie - powiedziała Ewelina Bagińska, odpowiedzialna za rozwój Windows Phone'a na polskim rynku.

Czytaj: Późna premiera Windows 8 to dobra informacja dla jego konkurentów

W pierwszym tygodniu aktualizacja trafi do 10% obecnych użytkowników Windows Phone'a. W kolejnych tygodniach liczba użytkowników objętych aktualizacją będzie sukcesywnie zwiększana - w trzecim tygodniu trafi do 25% użytkowników, a następnie zostanie wysłana do wszystkich pozostałych.

Na polskim rynku pojawi się niebawem wiele nowych telefonów Windows Phone 7.5 z polskim interfejsem. W ofercie polskich operatorów będą dostępne między innymi modele firm Samsung i HTC.

Windows Phone 7.5 - co nowego?

  • Konwersacje. Od teraz możliwe jest swobodne przełączanie się między wiadomościami tekstowymi, czatem na Facebooku, a także wiadomościami błyskawicznymi (IM) Windows Live Messengera w ramach tej samej konwersacji, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy, oraz osoby, z którą prowadzimy rozmowę.
  • Grupy kontaktów. Użytkownicy mogą grupować znajomych wedle własnych upodobań i dzięki temu filtrować informacje przychodzące z różnych źródeł (połączenia głosowe, wiadomości SMS, e-mail, serwisy społecznościowe). Ułatwieniem jest także możliwość przypięcia takiej grupy do ekranu startowego w postaci animowanych, stale aktualizujących się kafelków, co pozwala na komunikację dwustronną z wieloma osobami jednocześnie.
  • Integracja z sieciami społecznościowymi. Serwisy takie, jak Twitter i LinkedIn, są zintegrowane z poszczególnymi kontaktami. Telefon obsługuje popularne check-iny w serwisie Facebook, pozwala na tagowanie zdjęć poprzez mechanizm "wykrywania" znajomych twarzy dzięki czemu szybko opublikujemy informacje, którymi chcemy się podzielić w grupie znajomych.
  • Połączone skrzynki. Przy użyciu połączonej skrzynki odbiorczej można jednocześnie korzystać z kilku wybranych przez siebie kont e-mail zgodnie z własnymi preferencjami.
  • Kafelek "Ja". Za pomocą swojego osobistego dynamicznego kafelka można meldować się, publikować wiadomości i otrzymywać aktualizacje z Facebooka, Twittera, LinkedIn oraz komunikatora Windows Live Messenger.
  • Oszczędzanie baterii. Windows Phone 7.5 wprowadza nową opcję, która oszczędza baterię telefonu i pozwala na znaczące zwiększenie czasu pracy naszego smartfona.

Z aktualną ofertą telefonów Windows Phone 7.5 można się zapoznać na stronach Microsoftu. Więcej informacji na temat Windows Phone 7.5 można znaleźć na stronie mango.microsoft.com/windowsphone/pl-PL/default.aspx.

Czytaj: Windows Phone jednak wysyła dane lokalizacyjne bez wiedzy użytkowników


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930