Windows Phone 7.5 Mango - ruszyła wysyłka aktualizacji

28-09-2011, 14:34

Microsoft rozpoczął wysyłkę aktualizacji Windows Phone 7.5 Mango, która rozszerza możliwości Windows Phone'a i wzbogaca telefon wyposażony w ten system operacyjny o szereg nowych funkcji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Windows Phone 7.5 otwiera dostęp do Windows Phone Marketplace i usługi Xbox Live dla użytkowników z Polski oraz dodaje obsługę kolejnych języków.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ciągu kilku następnych tygodni wszyscy obecni użytkownicy Windows Phone'a otrzymają najnowszą aktualizację.

- Wszystkie dzisiejsze smartfony prezentują bardzo podobne podejście do tematów związanych z interfejsem, który ma być prosty, oraz aplikacji, których ma być dużo. My podkreślamy jeden istotny element - ludzi. Dlatego w Windows Phone 7.5 stawiamy naszych znajomych i przyjaciół oraz współpracowników na pierwszym miejscu, w każdym momencie - powiedziała Ewelina Bagińska, odpowiedzialna za rozwój Windows Phone'a na polskim rynku.

Czytaj: Późna premiera Windows 8 to dobra informacja dla jego konkurentów

W pierwszym tygodniu aktualizacja trafi do 10% obecnych użytkowników Windows Phone'a. W kolejnych tygodniach liczba użytkowników objętych aktualizacją będzie sukcesywnie zwiększana - w trzecim tygodniu trafi do 25% użytkowników, a następnie zostanie wysłana do wszystkich pozostałych.

Na polskim rynku pojawi się niebawem wiele nowych telefonów Windows Phone 7.5 z polskim interfejsem. W ofercie polskich operatorów będą dostępne między innymi modele firm Samsung i HTC.

Windows Phone 7.5 - co nowego?

  • Konwersacje. Od teraz możliwe jest swobodne przełączanie się między wiadomościami tekstowymi, czatem na Facebooku, a także wiadomościami błyskawicznymi (IM) Windows Live Messengera w ramach tej samej konwersacji, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy, oraz osoby, z którą prowadzimy rozmowę.
  • Grupy kontaktów. Użytkownicy mogą grupować znajomych wedle własnych upodobań i dzięki temu filtrować informacje przychodzące z różnych źródeł (połączenia głosowe, wiadomości SMS, e-mail, serwisy społecznościowe). Ułatwieniem jest także możliwość przypięcia takiej grupy do ekranu startowego w postaci animowanych, stale aktualizujących się kafelków, co pozwala na komunikację dwustronną z wieloma osobami jednocześnie.
  • Integracja z sieciami społecznościowymi. Serwisy takie, jak Twitter i LinkedIn, są zintegrowane z poszczególnymi kontaktami. Telefon obsługuje popularne check-iny w serwisie Facebook, pozwala na tagowanie zdjęć poprzez mechanizm "wykrywania" znajomych twarzy dzięki czemu szybko opublikujemy informacje, którymi chcemy się podzielić w grupie znajomych.
  • Połączone skrzynki. Przy użyciu połączonej skrzynki odbiorczej można jednocześnie korzystać z kilku wybranych przez siebie kont e-mail zgodnie z własnymi preferencjami.
  • Kafelek "Ja". Za pomocą swojego osobistego dynamicznego kafelka można meldować się, publikować wiadomości i otrzymywać aktualizacje z Facebooka, Twittera, LinkedIn oraz komunikatora Windows Live Messenger.
  • Oszczędzanie baterii. Windows Phone 7.5 wprowadza nową opcję, która oszczędza baterię telefonu i pozwala na znaczące zwiększenie czasu pracy naszego smartfona.

Z aktualną ofertą telefonów Windows Phone 7.5 można się zapoznać na stronach Microsoftu. Więcej informacji na temat Windows Phone 7.5 można znaleźć na stronie mango.microsoft.com/windowsphone/pl-PL/default.aspx.

Czytaj: Windows Phone jednak wysyła dane lokalizacyjne bez wiedzy użytkownikówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.