Windows Phone 7 z lepszą nawigacją już pod koniec roku

09-05-2011, 14:56

Aktualizacje nie są najmocniejszym punktem mobilnego systemu Microsoftu, jednak być może dzięki nowościom uda się częściowo nadrobić straty konkurentów.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Windows Phone 7 nie sprzedaje się tak dobrze, jak mógłby sobie tego życzyć gigant z Redmond. Z pewnością problemy z aktualizacjami systemu mocno przyczyniły się do takiego stanu rzeczy.

>>Czytaj także: Nowe plany rozliczeń dla Google Apps w korporacji

Sonda
Korzystałeś kiedyś z Windows Phone 7?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Brandon Watson w ramach podcastu Windows Phone dev zdradził szczegóły na temat nadchodzącej aktualizacji dla WP7. Najważniejsze nowości dotyczyć mają map, a w poprawce o nazwie kodowej Mango pojawi się między innymi nawigacja krok po kroku (ang. turny by turn) na wzór Google Maps Navigation z Androida, które wciąż jest jednak w fazie testowej.

Inne ciekawe nowości dotyczyć mają usprawnień w wyszukiwarce Bing, która zyska na przykład możliwość odnajdywania przedmiotów na podstawie zdjęć z aparatu smartfona. Tutaj również wskazać można analogię do obecnego w Androidzie narzędzia Goggles, które Google zaprezentowało już wiele miesięcy temu.

Ciekawostką ma być natomiast możliwość wyszukiwania utworów, które na przykład sami zaśpiewamy naszemu telefonowi. Nowości planowane dla Windows Phone 7 nie są mimo wszystko szczególnie innowacyjne, a biorąc pod uwagę, że Mango ma się pojawić dopiero pod koniec roku, konkurencja będzie miała bardzo dużo czasu na zaprezentowanie podobnych nowości.

>>Czytaj także: Rozstrzygnięto konkurs na scenariusz Serialu w Sieci


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy