Windows jako gość z pełnym wsparciem Microsoftu

11-06-2008, 10:26

Firma Novell właczyła się w program Server Virtualization Validation firmy Microsoft w celu zapewnienia prawidłowej pracy zwirtualizowanych systemów Windows Server 2008 uruchamianych na SUSE Linux Enterprise 10 za pomocą oprogramowania Xen. To kolejny efekt współpracy technicznej obydwu firm.

Program Server Virtualization Validation został uruchomiony przez Microsoft 10 czerwca br. Jego celem jest weryfikacja poprawnego działania systemu Windows Server 2008 pracującego w trybie gościa (guest) w wirtualnej maszynie pochodzącej od niezależnych dostawców systemów wirtualizacji.

W ramach programu niezależni producenci oprogramowania mogą przeprowadzać samodzielnie testy weryfikacyjne we współpracy z Windows Server 2008 jako systemem operacyjnym gościa. Server Virtualization Validation definiuje zestaw prób technicznych, które musi przejść oprogramowanie wirtualizacyjne niezależnych dostawców, by uzyskać status zweryfikowanego przez Microsoft.

Ponadto program pozwala dostawcom na weryfikację różnych konfiguracji, co z kolei umożliwia udzielenie klientom obu stron komplementarnej pomocy technicznej dla środowisk zwirtualizowanych. Użytkownicy zweryfikowanych rozwiązań będą mogli korzystać ze wsparcia Microsoft w ramach normalnej pomocy technicznej dla systemu Windows Server.

W ramach realizacji istniejącego porozumienia Novell-Microsoft o współpracy technicznej, Novell uczestniczył w uruchamianiu programu Server Virtualization Validation i pomagał firmie Microsoft dopracować wiele jego aspektów. Prace te obejmowały definiowanie i weryfikację prób oraz wykorzystanie laboratorium Microsoft/Novell Interoperability Lab w Cambridge, Massachusetts, jako platformy testowej.

SUSE Linux Enterprise jest obecnie jedynym środowiskiem z hipernadzorcą Xen, objętym pełnym wsparciem firmy Microsoft dla systemów Windows Server 2008 i Windows Server 2003 działających jako wirtualny gość. Novell prowadzi obecnie próby wymagane w procesie weryfikacji zgodności w ramach programu Server Virtualization Validation, które według planów zakończą się w sierpniu tego roku.


Następny artykuł » zamknij

Co Polak potrafi?

Źródło: Novell
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy