Windows 95 zadebiutował 15 lat temu (wideo)

24-08-2010, 17:53

Jedne narzędzia przewijają się przez świat informatyki niezauważone, by inne mogły dokonać prawdziwej rewolucji. Do tej drugiej grupy z pewnością można zaliczyć Windowsa 95, który zadebiutował dokładnie 24 sierpnia 1995 roku.

Systemu zdecydowanie nie trzeba przedstawiać nieco starszym użytkownikom, szczególnie że wciąż możemy go jeszcze spotkać na wielu leciwych maszynach.

>>Czytaj także: Windows 7 lepszy od Visty

Sonda
Korzystałeś z Windows 95?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Windows 95 był jedną z największych premier Microsoftu w historii, która rozpoczęła erę komputerów 32-bitowych. Do tej pory jedynie najnowszy Windows 7 odnotował lepsze wyniki w pierwszych tygodniach sprzedaży.

Przełomowy Windows był połączeniem nowoczesnego, jak na tamte czasy, interfejsu Windows 3.11 oraz systemu MS-DOS, który nadal można spotkać w wielu polskich urzędach. Po raz pierwszy zobaczyliśmy również znany teraz niemal każdemu użytkownikowi komputera przycisk "Start".

W "Okienkach" Microsoftu mogliśmy także znaleźć przeglądarkę Internet Explorer, która dołączana do systemu szybko zdobyła bardzo dużą liczbę użytkowników. Ostatecznie jednak z uwagi na praktyki antymonopolowe w Europie nakazano konieczność stosowania ekranu wyboru narzędzia z użyciem, którego chcemy przeglądać sieć.

Choć premierze systemu towarzyszyła szeroko zakrojona kampania reklamowa, nie pomniejsza to wcale sukcesu Microsoftu, który wydając Windowsa 95, zmienił sposób postrzegania komputera wśród użytkowników na całym świecie.

>>Czytaj także: Użytkownicy Windows 7 zagrożeni


Źródło: Business Insider
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy