Windows 8: sprzedano 100 mln licencji. Windows Blue w drodze

07-05-2013, 10:56

Microsoft sprzedał 100 mln licencji Windowsa 8, a więc system wciąż wydaje się sprzedawać podobnie jak Windows 7. Microsoft jest też zadowolony z dokonanych w nim zmian - ujawniła Tami Reller, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialna za marketing.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno Microsoft przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2013 roku, ale ku zaskoczeniu wszystkich firma nie ujawniła danych o sprzedaży Windowsa 8. Sądzono, że informacje na ten temat są dla firmy bardzo niewygodne.

Dziś na blogu Microsoftu ukazał się wpis będący krótkim wywiadem z Tami Reller, jedną z dwóch kobiet odpowiedzialnych w Microsofcie za Windowsa. W wywiadzie Tami Reller ujawniła przede wszystkim, że Microsoft "ostatnio przekroczył" próg 100 mln sprzedanych licencji Windowsa 8, a liczba urządzeń na rynku, które mają certyfikat jako zdatne do Windowsa 8, przekroczyła 2,4 tys.

100 mln licencji? Nie najgorzej

100 mln sprzedanych licencji po pół roku od premiery to wynik podobny jak w przypadku Windowsa 7. Trzeba tu podkreślić, że pierwsze 60 mln licencji sprzedano do końca 2012 roku, co również było wynikiem podobnym jak w przypadku Windows 7.

zdjęcie
Tami Reller - wiceprezes Microsoftu ds. finansów i marketingu

Na tym jednak kończą się podobieństwa między Windowsem 7 i 8. Poza tym trzeba odnotować, że Windows 8 był dostępny w specjalnej promocji, dzięki której można było nabyć aktualizację systemu za 14,99 dolarów. Dla użytkowników z Polski cena w tej promocji wynosiła 69 złotych. Windows 8 był także pierwszą wersją Windowsa sprzedawaną jako pobranie za niecałe 40 dolarów.

Poza tym Windows 8 musi zmagać się z problemem, jakim jest spadek sprzedaży PC-tów, który globalnie według firmy IDC wyniósł 14%. Z drugiej strony, jeśli spadek sprzedaży PC-tów nie powoduje spadku sprzedaży Windowsa, jest to dla Microsoftu dobry sygnał. Trzeba tu dodać, że ostatnie dane IDC na temat rynku tabletów mówią, że Microsoft jest jednym z pięciu czołowych producentów tabletów.

Windows Blue w drodze

Poza tym Tami Reller potwierdziła w wywiadzie, że Microsoft pracuje nad Windows Blue - kolejną dużą aktualizacją systemu Microsoftu. Reller nie ujawniła żadnych zaskakujących wieści. Mówiła ogólnie, że Windows Blue ma wprowadzić innowacje w zakresie m.in. żywotności baterii, wydajności oraz "nowych możliwości dla ekosystemu".

Reller powiedziała też, że Windows Blue będzie uwzględniał uwagi użytkowników.

Sonda
Jak oceniasz Windowsa 8 po pierwszym półroczu?
  • zdecydowanie dobrze
  • raczej dobrze
  • raczej źle
  • zdecydowanie źle
wyniki  komentarze

Na sukces trzeba poczekać

Tami Reller powiedziała również, że Windows 8 to ogromna i ambitna zmiana, która wymaga czasu, a Microsoft jest zadowolony z dokonanych postępów.

To nie musi być optymizm na pokaz. Microsoft nie osiągnął jeszcze ogromnego sukcesu z nowym systemem, ale zaczyna skutecznie wbijać się w trendy, które mogą w przyszłości decydować o być albo nie być tej firmy.

Czytaj także: Rynek tabletów: Peleton dogania Apple, a Microsoft jest... w pierwszej piątce?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.