Windows 8 na... nowym Xboksie?

08-08-2012, 20:59

Microsoft na pewno będzie dążył do coraz lepszej integracji swojego ekosystemu. Czy jednak na konsoli Xbox 360 zobaczymy kiedyś Windowsa?

Wielu użytkowników narzeka na interfejs nowego Windowsa, jednak Microsoft forsuje jego wykorzystywanie, zmuszając na przykład do oglądania go przy starcie systemu. Według VG24/7 za jakiś czas system ten może być wykorzystywany także na konsoli Xbox.

Windows 8 na konsoli?

Xbox 360Przedstawiciel Microsoftu w rozmowie z serwisem The Verge wspomniał, że nowy Outlock jest "początkiem kolejnej fali produktów z Windows 8 oraz z nową wersją pakietu Office, a także nowym Windows Phone oraz Xboksem".

Niektórzy wyciągnęli z tej wypowiedzi bardzo daleko idące wnioski. Nie wahano się nawet stworzyć tytułu: Xbox 720: "nowy Xbox nadchodzi z Windowsem 8". Sami internauci zauważają jednak, że takie interpretowanie wypowiedzi przedstawiciela Microsoftu to zwyczajne spekulacje.

A co jeśli...

Na nowym Xboksie prawdopodobnie nie znajdziemy Windowsa 8. Zawsze pozostaje jednak cień nadziei, który miałby sens tym bardziej, że Microsoft coraz bardziej integruje swój ekosystem i stawia na możliwość uruchamiania tych samych narzędzi na różnego rodzaju sprzętach.

Jeśli koncern z Redmond nie wahał się, by użytkowników komputerów biurkowych zmusić do zapoznania się z Metro, czemu posiadacze konsol mieliby się czuć bezpieczni? Edycja Windowsa, która pojawiłaby się na Xboksie 720, z pewnością bardzo różniłaby się od tej znanej z komputerów PC. Jednego, czego można byłoby być pewnym, to "kafelki" charakterystyczne ostatnio nawet dla webowych usług Microsoftu.

Microsoft nie zepsuje Xboksa?

Warto zauważyć, że Microsoft nie mógł się w ostatnich latach pochwalić zbyt wieloma udanymi urządzeniami. Kolejne smartfony odnoszące porażki czy nawet prosty odtwarzacz Zune nie należały do zbyt lubianych gadżetów.

Sonda
Windows 8 powinien trafić do nowego Xboksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Inaczej jest w przypadku Xboksa oraz kontrolera Kinect. Sprzęty te stanowią przepustkę dla koncernu z Redmond do salonów milionów użytkowników. Wprowadzenie do nowej konsoli Windowsa 8 wiązałoby się z niemałym ryzykiem, a dodatkowo utrudniłoby rozwiązanie kwestii kompatybilności z wcześniejszym wydaniem Xboksa.

Wydaje się więc, że na razie możemy być spokojni o przyszłość flagowego urządzenia Microsoftu. W dłuższej perspektywie amerykańska firma na pewno będzie się jednak starała i na Xboksie zaoferować wsparcie dla większej ilości windowsowych narzędzi.

Czytaj także: Gry tylko z sieci? Nowa konsola Sony taka nie będzie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy