Windows 8 na... nowym Xboksie?

08-08-2012, 20:59

Microsoft na pewno będzie dążył do coraz lepszej integracji swojego ekosystemu. Czy jednak na konsoli Xbox 360 zobaczymy kiedyś Windowsa?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wielu użytkowników narzeka na interfejs nowego Windowsa, jednak Microsoft forsuje jego wykorzystywanie, zmuszając na przykład do oglądania go przy starcie systemu. Według VG24/7 za jakiś czas system ten może być wykorzystywany także na konsoli Xbox.

Windows 8 na konsoli?

Xbox 360Przedstawiciel Microsoftu w rozmowie z serwisem The Verge wspomniał, że nowy Outlock jest "początkiem kolejnej fali produktów z Windows 8 oraz z nową wersją pakietu Office, a także nowym Windows Phone oraz Xboksem".

Niektórzy wyciągnęli z tej wypowiedzi bardzo daleko idące wnioski. Nie wahano się nawet stworzyć tytułu: Xbox 720: "nowy Xbox nadchodzi z Windowsem 8". Sami internauci zauważają jednak, że takie interpretowanie wypowiedzi przedstawiciela Microsoftu to zwyczajne spekulacje.

A co jeśli...

Na nowym Xboksie prawdopodobnie nie znajdziemy Windowsa 8. Zawsze pozostaje jednak cień nadziei, który miałby sens tym bardziej, że Microsoft coraz bardziej integruje swój ekosystem i stawia na możliwość uruchamiania tych samych narzędzi na różnego rodzaju sprzętach.

Jeśli koncern z Redmond nie wahał się, by użytkowników komputerów biurkowych zmusić do zapoznania się z Metro, czemu posiadacze konsol mieliby się czuć bezpieczni? Edycja Windowsa, która pojawiłaby się na Xboksie 720, z pewnością bardzo różniłaby się od tej znanej z komputerów PC. Jednego, czego można byłoby być pewnym, to "kafelki" charakterystyczne ostatnio nawet dla webowych usług Microsoftu.

Microsoft nie zepsuje Xboksa?

Warto zauważyć, że Microsoft nie mógł się w ostatnich latach pochwalić zbyt wieloma udanymi urządzeniami. Kolejne smartfony odnoszące porażki czy nawet prosty odtwarzacz Zune nie należały do zbyt lubianych gadżetów.

Sonda
Windows 8 powinien trafić do nowego Xboksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Inaczej jest w przypadku Xboksa oraz kontrolera Kinect. Sprzęty te stanowią przepustkę dla koncernu z Redmond do salonów milionów użytkowników. Wprowadzenie do nowej konsoli Windowsa 8 wiązałoby się z niemałym ryzykiem, a dodatkowo utrudniłoby rozwiązanie kwestii kompatybilności z wcześniejszym wydaniem Xboksa.

Wydaje się więc, że na razie możemy być spokojni o przyszłość flagowego urządzenia Microsoftu. W dłuższej perspektywie amerykańska firma na pewno będzie się jednak starała i na Xboksie zaoferować wsparcie dla większej ilości windowsowych narzędzi.

Czytaj także: Gry tylko z sieci? Nowa konsola Sony taka nie będzieSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.