Hazard na Facebooku. Zuckerberg jest zdesperowany?

08-08-2012, 22:07

Kolejne nowości prezentowane przez Facebooka wydają się coraz bardziej brawurowe. Zuckerberg musi się jednak bardzo starać, by sprostać oczekiwaniom inwestorów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na Facebooku zadebiutowała pierwsza hazardowa gra, w której internauci mogą posługiwać się prawdziwymi pieniędzmi, a nie wewnętrzną walutą społecznościowej witryny. Jest to początek istotnych zmian.

Społecznościowy hazard

FarmvilleDo tej pory aplikacje w serwisach społecznościowych nie kojarzyły się bynajmniej z wygrywaniem pieniędzy. Proces wyglądał raczej odwrotnie, a użytkownicy musieli na przykład płacić za dodatkowe obiekty w popularnych narzędziach, by skuteczniej konkurować z innymi uczestnikami gier na Facebooku.

Wraz z debiutem Bingo Friendzy internauci będą mogli w witrynie Zuckerberga również wygrywać pieniądze. Oczywiście, jak to w przypadku narzędzi hazardowych, trudno tu mówić o realnych zyskach - chyba że dla właścicieli usługi.

Zuckerberg zdesperowany?

Prawdopodobnie to właśnie kwestie finansowe zaważyły na tym, że Facebook zdecydował się na obsługę gier hazardowych. Zdecydowanie nie służą one młodzieżowemu wizerunkowi usługi, a raczej zachęcają do stawiania kolejnych pytań o bezpieczeństwo młodszych użytkowników.

Nie od dziś wiadomo, że z Facebooka najchętniej korzysta młodzież. Choć przedstawiciele witryny zapewniają, że narzędzie Bingo Friendzy będzie zablokowane dla użytkowników poniżej 18 roku życia, obejście tego typu mechanizmów raczej nie będzie stanowiło większego problemu. Jeśli ktoś ma pieniądze i determinację - prawdopodobnie z gry i tak skorzysta.

Całą sytuację można interpretować raczej jako przejaw niezwykle dużych nacisków na Zuckerberga, który musi sobie radzić z olbrzymią krytyką ze strony akcjonariuszy. Cena walorów społecznościowego koncernu stopniała w ciągu kilku tygodni o miliardy dolarów, które wyparowały również z rachunków maklerskich tysięcy osób.

Facebook bezkonkurencyjny?

Sonda
Facebook powinien oferować gry hazardowe?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wydawałoby się, że problemy Facebooka to świetny moment dla konkurencyjnych usług. W praktyce jednak nawet poważne potknięcie społecznościowego giganta raczej nie spowodowałoby nagłego odpływu internautów np. do Google+. Użytkownicy są w stanie na wiele rzeczy przymknąć oko, co było widoczne już wielokrotnie przy okazji problemów z prywatnością w witrynie Zuckerberga.

Niechęć akcjonariuszy do Facebooka to także potencjalne problemy dla konkurentów, a nawet niezwiązanych ze społecznościami startupów. Inwestorzy są obecnie znacznie ostrożniejsi w swoich wycenach niż jeszcze kilka miesięcy temu, a więc problemy Zuckerberga tak naprawdę nikomu nie są na rękę.

Czytaj także: Dzwonienie z... Facebooka? Właściwie to niezły pomysł


Źródło: Facebook, di24


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.