Wii Sports zgarnia nominacje

26-09-2007, 12:20

Gra Wii Sports zdobyła najwięcej nominacji w ogłoszonych wczoraj nominacjach do nagród dla gier przyznawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA).

Produkt firmy Nintendo, dzięki któremu gracze mogą zakosztować nieco aktywności fizycznej przed ekranem telewizora, został nominowany w siedmiu kategoriach. Może zdobyć m.in. nagrodę dla najlepszej gry, dla gry o najlepszej grywalności, w kategorii Innowacja oraz Gra Multiplayer.

Zaraz za Wii Sports, z pięcioma nominacjami plasują się cztery tytuły: Crackdown, Gears of War, Okami and God of War 2. Wśród nominowanych do najlepszej gry, oprócz Wii Sports i Gears of War znalazły się ponadto Bioshock, Crysis, Guitar Hero 2 oraz Kane & Lynch: Dead Men - czytamy na stronach BBC.

BAFTA przy współpracy z PC World przyznaje nagrody w piętnastu kategoriach. Jest wśród nich The PC World Gamers Award - nagroda przyznawana przez graczy. Nominowanych zostało do niej siedem tytułów: Dr Kawashima's Brain Training, FIFA 07, Football Manager 07, Gears of War, GTA: Vice City Stories, Resistance: Fall of Man oraz oczywiście Wii Sports.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii, która odbędzie się 23 października w londyńskim Battersea Evolution. Pełna lista nominacji dostępna jest na stronie British Academy of Film and Television Arts.

Liczba nominacji pokazuje, że konsola Nintendo Wii, ze swoim nowatorskim podejściem do sposobu grania, zdobyła przychylność nie tylko graczy, co przejawia się w wynikach sprzedaży gier, ale również specjalistów od rynku gier komputerowych.

Źródło: BBC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Sonytag Nintendotag Microsofttag BAFTA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy