Wigilia z internetu coraz bardziej popularna

14-12-2011, 12:37

Coraz więcej osób zamierza przygotować świąteczne potrawy, używając produktów kupionych w internecie - wynika z ankiety przeprowadzonej przez A.pl Internet. Świąteczne zakupy spożywcze w sieci zadeklarowało prawie 3/4 badanych. Spośród nich aż 76% będzie robić takie zakupy w tym roku po raz pierwszy, a 24% korzystało już z tej możliwości w poprzednich latach.

Przed zeszłorocznymi świętami rekordowym zainteresowaniem w A.pl cieszyły się pomarańcze. Ich sprzedaż w tym okresie zwiększyła się o prawie 300% względem września. W tym roku, jak pokazują dane z ankiety A.pl, najbardziej popularne w zamówieniach internetowych mają być alkohol i napoje. Kategorie te wskazało odpowiednio blisko 41 i ponad 32% badanych, którzy planują zrobić świąteczne zakupy spożywcze w sieci.

Produkty, które kupimy przez internet na Święta
fot. A.pl - Produkty, które kupimy przez internet na Święta
Według danych z ankiety najczęstszym powodem, dla którego Polacy przed świętami zamierzają zrobić zakupy spożywcze w sieci, to możliwość uniknięcia tłoku w sklepach i kolejek. Takie uzasadnienie podało blisko 69% badanych, którzy planują zrobić zakupy na świąteczny stół w internecie. Bardzo ważne są również oszczędność czasu i brak konieczności dźwigania produktów. Argumenty te wskazało po ok. 59% ankietowanych.

Czytaj też: Zakupy spożywcze w sieci powszednieją

Dlaczego zrobimy zakupy w sieci?
fot. A.pl - Dlaczego zrobimy zakupy w sieci?
Na świąteczne zakupy w e-delikatesach często decydują się również firmy. W ubiegłym roku średnia wartość koszyka klientów B2B wyniosła prawie 375 zł, a łączna wartość zamówień firmowych przekroczyła 150 tys. zł. W okresie przedświątecznym przed rokiem klienci biznesowi A.pl najczęściej kupowali kosze prezentowe, w tym słodycze i alkohol – głównie wino.

Badanie przeprowadzone zostało przez A.pl Internet za pomocą ankiety na stronie internetowej delikatesów A.pl w listopadzie 2011 r. Na każde z pytań zamieszczonych w ankiecie odpowiedziało ponad 1000 respondentów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy