Wiedźmin 2 na Xboxa 360 pojawi się później

05-08-2011, 13:39

Planowana na koniec tego roku premiera gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa 360 została przesunięta. Producent chce dopracować grę, a do tego toczy spór prawny w sprawie dystrybucji.

Sonda
Czekasz na konsolową wersję Wiedźmina 2?
  • tak
  • nie
  • nie gram w gry
wyniki  komentarze

Przesunięcie na I kwartał 2012 roku związane jest z planami przeznaczenia dodatkowego czasu na rozbudowanie i dopracowanie niektórych elementów rozgrywki. Dodatkowym argumentem jest toczący się spór prawny z firmą Namco Bandai dotyczący praw do dystrybucji gry na terenie Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki.

- Premiera Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 jest dla naszej spółki ważnym wydarzeniem, dlatego nie możemy sobie pozwolić na niepewność co do terminu jego wydania. Z biznesowego puntu widzenia zmiana daty premiery oznacza jedynie przesunięcie o kwartał przychodów, które spółka uzyska ze sprzedaży Wiedźmina 2 na konsole Xbox 360. Dodatkowy czas pozwoli nam na stworzenie jeszcze doskonalszego produktu, a jakość jest jednym z krytycznych czynników wpływających na długofalowy sukces komercyjny Wiedźmina 2 - komentuje decyzję Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED S.A.

>> Czytaj też: Wiedźmin 2 w Polsce bije kolejne rekordy sprzedaży

W nawiązaniu do sporu z Namco Bandai producent gry Wiedźmin 2 informuje, że odwołał się od decyzji francuskiego sądu dotyczącej zabezpieczeń. Rozprawa apelacyjna została wyznaczona na 17 sierpnia br.

- Przedstawiając nasze uzasadnienie, odwołaliśmy się od decyzji w sprawie ustanowienia zabezpieczeń i Sąd Gospodarczy w Lyonie wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej. Odbędzie się ona już za 2 tygodnie – dodaje Adam Kiciński.

30 czerwca CD Projekt RED Sp. z o.o. podpisał umowę z THQ na dystrybucję gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” na terenie Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki.


Następny artykuł » zamknij

Yanosik stworzy nawigację

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy