Wideo dnia: Niezwykły robot, który błyskawicznie skanuje książki

18-11-2012, 22:02

Pracę japońskiego robota aż miło obserwować. To prawdopodobnie najszybszy sprzęt tego typu na świecie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Bardzo wygodne czytniki e-booków i tablety ułatwiają lekturę w podróży, jednak wciąż duża część książek dostępna jest tylko w wydaniu papierowym. Przeniesienie setek tysięcy dzieł do cyfrowego świata to niełatwe zadanie, jednak już wkrótce może przebiegać znacznie sprawniej.

Szybki nawet jak na robota

BFS-Auto to enigmatyczna nazwa nowego robota, którego jedynym zdaniem jest skanowanie książek. To oczywiście nie pierwsza maszyna tego typu, jednak prawdopodobnie najszybsza, jaką do tej pory zaprezentowano. Obserwowanie jej podczas pracy to czysta przyjemność dla fanów nowych technologii.

Urządzenie wykonuje dwa zdjęcia każdej ze stron: raz, gdy kartka się nie porusza, a drugie podczas ruchu. Dobrze zauważyć, że praktycznie nigdy strony nie są "płaskie", jak chcielibyśmy je widzieć później na ekranie tabletu albo czytnika. Końcową obróbką zdjęć, ich odpowiednim wyrównaniem i dopasowaniem kolorów zajmuje się więc specjalistyczne oprogramowanie.

Niesamowita precyzja

Kamery robota obserwują przekręcającą się stronę z niezwykłą precyzją, dostrzegając aż 500 pozycji kartki w ciągu każdej sekundy. Umożliwia to wykonanie zdjęć w najbardziej dogodnych momentach. W ciągu minuty urządzenie jest w stanie przechwycić aż 250 stron.

Działający sprzęt możecie podziwiać poniżej:

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czytać e-booki. Oby nie tylko te, które będą nas śledziły...


Źródło: BFS-Auto, Gizmodo


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.