Wideo dnia: Miniaturowa naklejka, która ułatwia życie

22-12-2012, 13:07

Na rozwój tego urządzenia internauci przekazali już niemal 400 tysięcy dolarów...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


StickNFind to miniaturowe urządzenie, którego rozmiary są tak niewielkie, że twórcy nazywają całość naklejką. Niewielki klips rzeczywiście nakleić można np. na pilota czy przymocować do bagażu lub zestawu kluczyków. Urządzenie jest w rzeczywistości miniaturowym nadajnikiem, który wykorzystując łączność Bluetooth, można śledzić z poziomu telefonu komórkowego.

Koniec z gubieniem małych przedmiotów?

Sonda
Zdarza Ci się gubić klucze?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Aktywność StickNFind można monitorować cały czas z wykorzystaniem aplikacji dla iOS. Do dyspozycji użytkownika jest na przykład prosty radar, który informuje o odległości do nadajnika, a także możliwość aktywowania alarmów w telefonie, gdy obiekt oddali się tak bardzo, że utracimy z nim łączność.

Sama naklejka posiada również wbudowany głośniczek, który można włączyć zdalnie - ułatwi to odnalezienie pilota do telewizora czy kluczy. Gdyby tego było mało, w odszukaniu przedmiotu może pomóc również wbudowana dioda LED.

Wykorzystanie nowej technologii Bluetooth 4.0 sprawia, że StickNFind może działać na jednej baterii przez ponad rok. Jednocześnie jednak musimy posiadać smartfona, który obsługuje nową wersję standardu z trybem oszczędzania energii. Twórcy zapewniają, że całość dostępna będzie w przyszłości również dla Androida.

Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda w praktyce:

 

Projekt został wsparty przez internautów kwotą blisko 400 tysięcy dolarów w witrynie Indiegogo. Przy okazji warto zapoznać się też z projektem lampy grawitacyjnej, której rozwój również finansowany był ten sposób.

Zobacz też inne wideo dnia: Największy obiekt wydrukowany w 3D, a także niesamowite oświetlenie przyszłości OLED.


Źródło: Indiegogo


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.