Wi-Fi w kolejnych dzielnicach Londynu już w marcu

09-01-2012, 18:38

Dwie kolejne centralne dzielnice Londynu zyskają darmowy dostęp do sieci Wi-Fi. W planach jest też odpowiednie wyposażenie 120 stacji metra.

Już w lipcu rozpoczną się kolejne Igrzyska Olimpijskie, tym razem w Londynie. Miasto przygotowuje się do tego wydarzenia od wielu lat. Niezwykle istotnym elementem całej układanki jest zapewnienie sprawnej łączności - dotyczy to zarówno dziennikarzy, jak i turystów odwiedzających miasto. Coraz więcej miast inwestuje w sieci bezprzewodowe, by zapewnić wszystkim zainteresowanym możliwość korzystania z internetu. W stolicy Zjednoczonego Królestwa była to do tej pory rzadkość. Teraz jednak ma się to zmienić.

Czytaj także: Nokia daje bezpłatny internet

Sieć O2, jeden z głównych operatorów telefonii komórkowej, poinformował, że dostarczy darmowy internet bezprzewodowy dla dzielnic Westminster i Kensington, znajdujących się w centrum aglomeracji. W tej pierwszej dzielnicy instalacja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, projekt zostanie w całości uruchomiony w marcu. Przedstawicielka Westminsteru podkreśla, że jej dzielnica przyciąga około miliona turystów dziennie, a na stałe mieszka tam ćwierć miliona osób, pracuje zaś pół miliona. Zapewnienie dostępu do internetu ma więc ogromne znaczenie. Do tej pory internet dostępny był jedynie w dzielnicy City of London.

Urządzenia instalowane będą na infrastrukturze miejskiej, jak ławki czy latarnie. Sieć będzie gotowa i przetestowana przed letnimi Igrzyskami. Dostęp do niej będzie darmowy i otwarty dla wszystkich, jest więc spora szansa, że projekt odniesie sukces. Szczególnie zadowoleni będą zagraniczni turyści, którzy do tej pory rzadko korzystają z internetu w obawie przed wysokimi kosztami.

Trwają także testy dostępu do internetu na stacji Charing Cross londyńskiego metra. Przedstawiciele Transport for London liczą, że do czasu rozpoczęcia Olimpiady uda się uruchomić Wi-Fi na kolejnych 120 stacjach.

Czytaj także: Twitter dozwolony na Olimpiadzie 2012


Źródło: BBC News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930