Weekend bez Ofiar: Sprawdź jak dojechać i gdzie są korki

06-08-2010, 12:06

Już w najbliższy weekend polscy kierowcy wezmą udział w Narodowym Eksperymencie Bezpieczeństwa Weekend bez Ofiar, którego celem jest zmniejszenie liczby wypadków na drogach i budowa wielkiej, narodowej koalicji na rzecz bezpieczeństwa drogowego.

Jednym z istotnych elementów akcji jest wyrobienie w kierowcach nawyku, by przed wyjazdem zdobyli informacje o utrudnieniach w ruchu. Na stronie mapa.targeo.pl/WeekendBezOfiar osoby wybierające się na okolicznościowe pikniki towarzyszące akcji mogą sprawdzić, jak dojechać i gdzie spodziewać się korków na drodze.

>> Czytaj też: Kierowco, uważaj na drogach Pomorza

Sonda
Czujesz się bezpiecznie na Polskich drogach?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Dane o bieżącej sytuacji drogowej są pozyskiwane przez system Targeo Traffic Live oraz dzięki technologii LiveDrive od osób poruszających z AutoMapą po polskich drogach. Uzupełniają je informacje o remontach drogowych przekazywane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Weekend Bez Ofiar
fot. - Weekend Bez Ofiar
 Udział w Narodowym Eksperymencie Bezpieczeństwa – Weekend bez Ofiar to kolejna akcja propagująca bezpieczeństwo na polskich drogach, w którą zaangażowane są AutoMapa i Targeo.pl. Wcześniej producenci nawigacji uczestniczyli w takich projektach, jak „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” realizowanym wspólnie z Komendą Główną Policji oraz „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj” przygotowanym wspólnie z PKP.

>> Czytaj też: Elektroniczne tablice na drogach za 500 mln zł

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa – Weekend bez Ofiar to akcja przygotowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendą Główną Policji, Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy