Webshake.tv pozyskało kolejnego inwestora

05-01-2012, 12:50

Telewizja internetowa Webshake.tv została wsparta przez Fundusz Zalążkowy KPT, który objął 32,5% udziałów w spółce za 800 tysięcy złotych. Jej obecna wycena wynosi więc niemal 2,5 miliona złotych.

- Głównym elementem tej inwestycji są pieniądze, które umożliwią nam jeszcze bardziej dynamiczny rozwój - tłumaczy Dominik Szarek z Webshake.tv w rozmowie z Dziennikiem Internautów. - Jak to zawsze w takich przypadkach bywa, na pewno skorzystamy również na kontaktach i doświadczeniu nowych partnerów.

Czytaj także: Akademia Biznesu: Jak się promować? (wideo)

Wcześniej rozwój Webshake.tv wsparł również Rafał Han, który wniósł do projektu wiedzę, a także doświadczenie i kontakty. Do wzbicia się na jeszcze wyższy poziom potrzeba było sporego zastrzyku finansowego, co jest zasługą kolejnego partnera, FZ KPT - przyznaje Szarek.

W ciągu dwóch lat istnienia internetowa telewizja Webshake.tv wyprodukowała 9 autorskich programów, składających się z ponad 270 epizodów. Obecnie nad całym projektem pracuje ponad 20 osób, a nowo powstała spółka ISTV Media wyceniana jest na niemal 2,5 miliona złotych.

W jesiennej ramówce widzowie mogli oglądać tylko 3 programy (Web Talks, Mobzilla i Akademia Biznesu), co jak tłumaczy Szarek, było spowodowane czasochłonnym poszukiwaniem inwestora oraz pracą nad nowymi formatami. Jak jednak zapewnia, w przyszłości Webshake.tv będzie się starało znacząco poszerzyć tematykę swoich produkcji.

Niedawno internetowa telewizja zagościła również w tramwajach oraz autobusach, które poruszają się po niektórych polskich miastach. W rozmowie z Dziennikiem Internautów zespół Webshake.tv zapewniał jednak, że to dopiero początek większej ekspansji. W tej chwili chcemy jak najlepiej wykorzystać pozyskane pieniądze i skupić się na realizacji planu, który sobie założyliśmy - wyjaśnia Szarek. - Kolejnych inwestycji jednak absolutnie nie wykluczamy.

Czytaj także: Webshake.tv w tramwajach i autobusach (wideo)


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031