Watykański magazyn: "hakerzy to ucieleśnienie cnót chrześcijańskich"

08-04-2011, 13:27

Chrześcijański magazyn przedstawia komputerowych hakerów jako wzór do naśladowania.

Niektórzy hakerzy mają niemałe problemy w związku z oprogramowaniem, które udało im się złamać, jednak jak zapewnia watykański magazyn Civilta Cattolica, w takich ludziach można odszukać wiele pozytywnych cech.

>>Czytaj także: Chrome OS także w wersji dla tabletów

Sonda
Postawa hakerów jest godna naśladowania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jezuita Antonio Spadaro zwraca przede wszystkim uwagę na odróżnianie hakerów od crackerów. Ci drudzy, pomimo budowania wielu wartościowych rzeczy, nie stronią także od niszczenia pracy innych, co oczywiście nie spotyka się z uznaniem duchownych.

W Civilta Cattolica czytamy między innymi, że hakerzy wyróżniają się spośród innych swoją pasją do tworzenia i dzieleniem się pomysłami. Według ojca Antonio Spadaro jest to "jedna z form uczestnictwa w dziele bożego stworzenia".

Duchowny podkreśla także "pozytywne podejście do rozwiązywania problemów", które swoją postawą demonstrują hakerzy, a także umiejętność współpracy i budowania autorytetu w oparciu o umiejętności.

Spadaro przyznaje jednak, że istnieje pewna rozbieżność między panującą w Kościele katolickim hierarchią, a dążeniem hakerów do wydobywania na światło dzienne wszystkich możliwych informacji.

>>Czytaj także: LinkdedIn odświeża platformę deweloperską


Źródło: Network World
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy