Watykan zakazuje spowiedzi przez iPhone'a

10-02-2011, 15:27

Początkowo pozytywna opinia Kościoła dotycząca aplikacji Confession zmieniła się dziś w zakaz jej używania.

Niedawno wspominaliśmy w Dzienniku Internautów o aplikacji Confess, która ma ułatwiać spowiedź. Na drodze do jej sukcesu stanął jednak teraz sam Kościół katolicki.

>>Czytaj także: Papież zachęca księży do blogowania

Sonda
Kupujesz mobilne aplikacje?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Rzecznik Stolicy Apostolskiej Federico Lombardi zaznacza, że "wiernym, niezależnie od okoliczności, nie wolno się spowiadać przez iPhone'a". Wspomina także, iż "trzeba zrozumieć, że spowiedź polega na realnym kontakcie między wyznającym swoje grzechy a spowiednikiem".

Skąd po pozytywnych rekomendacjach ze strony księży nagle tak radykalna zmiana zdania? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, iż Lombardi z pewnością nie zapoznał się z aplikacją, której używania pośrednio zabrania.

Aplikacja Confess
fot. - Aplikacja Confess
Sami twórcy programu dla iPhone'a wspominają przecież, że Confession nie ma zastępować samej spowiedzi, a jedynie ułatwić przygotowanie się do niej. Jak wspominaliśmy wczoraj, narzędzie ułatwia ocenę swojego postępowania, wyświetlając między innymi szereg podpowiedzi i pytań, które powinniśmy rozważyć przed skorzystaniem z sakramentu. Oferuje także teksty modlitw oraz ramowy plan spowiedzi.

>> Czytaj więcej: Papież przemówi przez YouTube 


Źródło: lenta.ru, Onet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy