Warszawa zasługiwała na taki event - relacja z Bitspiration Festival

PATRONAT MEDIALNY 22-07-2015, 12:34

800 uczestników, a wśród nich startupowcy, inwestorzy, prawnicy z Silicon Valley, mentorzy, przedstawiciele administracji, muzycy, managerowie, media i pracownicy kreatywnych, młodych firm. Warszawska edycja Bitspiration w Pałacu Kultury i Nauki okazała się - jak podkreślił Artur Kurasiński - pierwszą startupową imprezą na tak dużą skalę, na jaką stolica Polski od dawna zasługiwała.

Bitspiration

Warszawa przywitała polską scenę startupową z ramionami szeroko otwartymi

Warszawa to miasto przyjazne startupom - taki wniosek wyłonił się przy okazji rozpoczęcia konferencji Bitspiration, podczas którego wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski, wyraził swoje wsparcie dla rozwoju ekosystemu startupowego. Miasto Warszawa było Partnerem Organizacyjnym spotkania, obecnym przez dwa dni w Pałacu Kultury i Nauki. Przedstawiciele obecnych na Bitspiration startupów licznie gromadzili się wokół ich stanowiska, a w ankietach oceniających konferencję ocenili Miasto Warszawę jako jednego z najbardziej interesujących ich partnerów.

Bitspiration

To dobry znak dla całej sceny startupowej - wśród luźnej atmosfery networkingu panującej na korytarzach konferencji dało się wyczuć wzajemne zainteresowanie i dialog pomiędzy przedstawicielami administracji oraz branży startupowej. Oprócz osób z Miasta Warszawy na scenie i w kuluarach konferencji pojawiła się też Sigrid Johannisse z holenderskiego Ministerstwa Gospodarki, która odpowiada za program Startup Delta mający na celu rozwój europejskiej sceny startupowej oraz wzmocnienie jej na tyle, by stała się konkurencyjna wobec Silicon Valley. Sigrid podkreśliła, że Europa posiada bardzo dobrych specjalistów IT oraz silnie rozwinięty ekosystem startupowy. Jedyne, czego według Sigrid brakuje Europie do osiągnięcia poziomu Krzemowej Doliny, to lata doświadczenia.

Bitspiration

Dobre informacje dla polskiej sceny startupowej

Warszawska edycja Bitspiration cieszyła się sporym zainteresowaniem mediów. Jeden z najważniejszych newsów, jaki ogłoszono podczas tego spotkania, zadeklarował Peter Torstensen z Accelerace, największego w krajach Skandynawii programu akceleracyjnego. Peter oznajmił, że jeszcze w tym roku planuje otworzyć biuro Accelerace w Polsce i zacząć wspierać nasze rodzime startupy. Wiele wskazuje na to, że będzie w czym wybierać - zwycięzcy wyłonionych przez Artura Kurasińskiego Aulerów czy najbardziej innowacyjni Polacy poniżej 35 roku życia wyróżnieni podczas gali MIT Innovators Under 35 to tylko przykłady tego, że w ostatnich latach wiele działo się na polskiej scenie startupowej i że nasi młodzi przedsiębiorcy są coraz częściej zauważani poza granicami naszego kraju.

Bitspiration

Bitspiration to przede wszystkim siła networkingu

22-23 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się już czwarta edycja Bitspiration. Cykliczność wydarzenia widocznie zaowocowała wzmocnieniem polskiej sceny startupowej - obecni na konferencji inwestorzy, startupowcy, dziennikarze i mentorzy to osoby, które znają się osobiście i bardzo chętnie nawiązywały rozmowy i przedstawiały swoje pomysły. Na korytarzach Bitspiration spotkać można było nieuchwytnych na co dzień CEO najbardziej rozpoznawalnych polskich startupów (jak chociażby Jakuba Krzycha z Estimote), jak i uzyskać poradę od inwestorów z funduszy inwestycyjnych czy akceleratorów (Marvin Liao z 500 Startups był dostępny dla uczestników przez całe dwa dni spotkania oraz podczas afterparty).

Bitspiration

Bitspiration to spotkanie, z którego - oprócz wiedzy przedstawionej na wykładach, - wynosi się przede wszystkim inne korzyści: bezpośrednie i cenne kontakty, darmowe porady od bardziej doświadczonych przedsiębiorców i inwestorów oraz zainteresowanie mediów. Biorąc pod uwagę networkingowy charakter konferencji, przeniesienie jej z Krakowa do Warszawy okazało się słuszną decyzją - miniona edycja zgromadziła w samym sercu Warszawy rekordową liczbę uczestników z całej Polski oraz całego świata.

Sylwia Wojtas

Artykuł pochodzi z serwisu web.gov.pl

Bitspiration

Bitspiration


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag startupytag Bitspiration
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031