Warszawa gospodarzem światowego kongresu kobiet rozwijających technologie

26-11-2018, 20:56

W dniach 27 i 28 listopada Warszawa będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach "Perspektywy Women in Tech Summit". To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH umożliwi spotkanie ponad 1000 najbardziej utalentowanych liderek ze świata nowych technologii.

Goście przyjadą na kongres m.in. z Doliny Krzemowej, Europy Środkowo-Wschodniej, ale też z Azji Centralnej. Nie zabraknie znaczących osobistości ze świata technologii - wystąpią one w roli keynote speakerek. Gościem specjalnym kongresu będzie Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego - to jej pierwsza wizyta w Polsce, zorganizowana specjalnie dla wsparcia idei Kongresu.

Podczas Women in Tech Summit posłuchamy i zobaczymy ponad 100 znakomitych reprezentantek najbardziej znanych firm technologicznych, takich jak, między innymi, Sarah Clatterbuck, szefowa inżynierów YouTube z Mountain View (Dolina Krzemowa), Sasha Mobley, inżynierka z Facebooka w Palo Alto, autorka książki o kobietach w technologiach "Strong Woman Trap", Viktoria Repa z Ukrainy, CEO BetterMe, startupu podbijającego amerykański rynek aplikacji Health&Fitness i wiele innych. Będzie to także okazja, żeby spotkać się z młodymi kobietami z wielu krajów, działającymi w branży technologicznej lub studiującymi kierunki z nią związane. 

W programie znalazły się również warsztaty, sesje mentoringowe, spotkania z firmami wysokich technologii. Wszystkie są sprofilowane dla kobiet w STEM i obejmują zarówno "twarde" umiejętności, jak i życiowe porady, np. jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim.

„To będzie miejsce, gdzie studentki, profesjonalistki, badaczki, ale też przedstawicielki najwyższego kierownictwa globalnych firm z branży High-Tech będą dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować” - mówi dr Bianka Siwińska, inicjatorka kongresu, szefowa Fundacji "Perspektywy".

Źródła: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, PAP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930