Warren Buffet nie kupi akcji Facebooka

07-05-2012, 15:38

Przynajmniej w najbliższym czasie Warren Buffet nie zamierza kupować akcji największego na świecie serwisu społecznościowego - zapewnił legendarny inwestor w rozmowie z CNBC. Pomimo tego spędził on jednak wiele czasu na rozmowach z Zuckerbergiem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Buffet właśnie powiedział mi, że rozmawiał z Markiem Zuckerbergiem przez wiele godzin o debiucie giełdowym Facebooka, dzieląc się z nim wiedzą - napisał na Twitterze Becky Quick z CNBC.

Czytaj także: Amazon bardzo pozytywnie zaskoczył wynikami

Pomimo długich rozmów znany inwestor przyznał na spotkaniu udziałowców Berkshire Hathaway, że na razie nie zamierza kupować akcji społecznościowego giganta. Buffet znany jest z "inwestowania w wartość" i rozbudowanej analizy fundamentalnej, co w przypadku Facebooka wciąż prawdopodobnie nie daje sygnałów kupna.

Podczas spotkania z inwestorami Buffet odnosił się jednak głównie do zakupu walorów Facebooka podczas jego zbliżającego się debiutu giełdowego. Zapewnił przy tym, że to, co dzieje się w Menlo Park, jest "niezwykłe", a jego zdaniem "ludzie bardzo ekscytują się firmami, które pokazują tak dobre wyniki".

W rozmowie z CNBC inwestor powątpiewa również w doniesienia o technologicznej bańce. To nie bańka... to nie jest coś, co obserwowaliśmy w późnym 1999 roku - powiedział Buffet. Niedawno w podobnym tonie wypowiadał się również Ron Conway, który ma na swoim koncie inwestycje m.in. w Google'a, Facebooka czy Twittera.

Czytaj także: Daleko nam do technologicznej bańki?


Źródło: CNBC, Twitter


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.