Walentynki bez gotówki

12-02-2019, 20:01

Walentynki bez wydatków to projekt trudny do zrealizowania. Dotyczy to obu płci. Jak spędzić je szczęśliwie z pustym portfelem? Bezgotówkowo, lecz najlepiej ze środkami na koncie.

Wybór miejsca na spotkanie z drugą połową jest często ważną częścią planu wspólnego wieczoru. Jak pokazują badania, jednym z najczęściej wybieranych na spotkanie walentynkowe miejsc są restauracje. W Polsce w większości miejsc można nadal zapłacić gotówką, choć na świecie są już lokale, które zupełnie wycofały się z przyjmowania banknotów i bilonu. Tłumaczą to wydłużonym czasem obsługi klienta, problemem z wydawaniem reszty, koniecznością pilnowania pieniędzy pozostawionych na stolikach, jak też – co ciekawe – kwestiami higienicznymi: według restauratorów kontakt kelnera przynoszącego posiłki z pieniędzmi niesie konieczność ciągłego mycia rąk. Dodatkowo wchodzą tu w grę kwestie bezpieczeństwa – brak gotówki w restauracji to brak ryzyka kradzieży.

W Polsce znajdziemy wiele miejsc, w których zapłacimy kartą czy to przy barze, czy w przenośnym terminalu. Standardem stają się też płatności telefonem przez BLIK, czy Apple Pay. Dyskretne uregulowanie rachunku preferowaną przez klienta metodą płatności to dodatkowy komfort, gdy jesteśmy w trakcie randki.

Prezencik

W obliczu szybkiego trybu życia i chęci zakupu oryginalnego podarunku, optymalne są zakupy online. Możemy przebierać w promocjach i okazjach przygotowanych specjalnie na Dzień Zakochanych. Nie dość, że zakup jest często dostarczony pod nasze drzwi w ciągu 24 godzin, to kupując online płacimy za rzecz często mniej niż w sklepie tradycyjnym. Nie mówiąc już o możliwości zwrotu prezentu, jeżeli nie przypadnie do gustu drugiej stronie. Przy wyborze sklepu internetowego bardzo ważna jest wiarygodność sprzedającego. Powinniśmy sprawdzić nie tylko opinie o danym sklepie, ale też metody płatności, jakie oferuje sprzedawca i ich wiarygodność.

Przed wyjściem

Na kilka dni przed spotkaniem kobiety odwiedzają salony kosmetyczne – w większości nowoczesnych salonów urody, za usługi płacimy kartą. To samo tyczy się usług fryzjerskich, z których przed randką często korzystają panowie. Tu podobnie, nawet najmniejsze lokalne salony mają już terminale i umożliwiają płatności w modelu SoftPOS.

Autor: Sylwina Dronka, Dyrektor ds. Marketingu i PR, Polskie ePłatności


Następny artykuł » zamknij

Partnerstwo siłą e-sportu

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy