Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wzmocnienie współpracy pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu w Polsce oraz wymiana informacji i doświadczeń - to cele konferencji organizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z możliwościami wsparcia projektów, które mają na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji pozarządowych przedstawili własne pomysły projektów, które postarają się zrealizować w ramach działania PO IG.

Włodzimierz Marciński, dyrektor Deprtamentu Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA, apelował o korzystanie z wzajemnej pomocy poprzez wymianę doświadczeń osób koordynujących projekty. Marciński podkreślił również, że tak naprawdę "wykorzystanie środków unijnych zależy od nas wszystkich".

PO IG - szansa dla małych miejscowości

Ciekawie przedstawia się pomysł włodarzy miasta Halinów, Grodziska Mazowieckiego, Przemkowa, Ropczyc oraz gminy Świerklany. Głównym celem prezentowanych przez nich projektów jest zapewnienie dostępu do internetu dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub osób z niepełnosprawnością i zamieszkujących na terenie gminy, która uzyskała wsparcie z pieniędzy unijnych.

W przypadku gminy Ropczyce dodatkowym kryterium mają być dobre wyniki w nauce osiągane przez dzieci i młodzież z rodzin korzystających z pomocy społecznej. Przedstawiane projekty zyskały aprobatę Instytucji Pośredniczącej i Instytucji Wdrażającej programy unijne oraz dofinansowanie na realizację swoich pomysłów w ramach działania 8.3 PO IG.

Realizacja wspomnianych projektów pozwala na likwidację barier technicznych i upowszechnienie szerokopasmowego internetu wśród najuboższych oraz wykluczonych cyfrowo. Całkowite wartości projektów, których umowy na realizację zostały już podpisane z WWPE, są zróżnicowane.

Środki na realizację projektów wahają się od 365.063 zł w gminie Świerklany do 2.496.637,04 zł w gminie Halinów. W każdym przypadku wartość dofinansowania z funduszy przeznaczonych przez UE stanowi 85% wkładu.

W obecnych czasach walka z wykluczeniem cyfrowym jest niezwykle ważna. Zauważył to nawet Steve Ballmer, prezes Microsoftu, który podczas kwietniowej wizyty w naszym kraju namawiał Polaków do walki z wykluczeniem cyfrowym.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik