Walczą o polskie czcionki w PlayStation Portable (akt.)

02-09-2008, 07:45

W internecie pojawiła się petycja o dodanie polskich czcionek do kolejnej edycji firmware urządzenia PlayStation Portable. Brak tych czcionek sprawia problemy przy surfowaniu po internecie. W aktualizacji podaliśmy odpowiedź rzecznika Sony Computer Entertainment Polska.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Petycję wystosowaną przez społeczność forum pspoland.pl i psp-team.pl można znaleźć na stronach petitiononline.com. Jak dotąd podpisało się pod nią blisko 300 osób.

Autorzy petycji mówią, że bez polskich czcionek w PSP nie jest możliwe przyjemne korzystanie z internetu za pomocą tego urządzenia. Zauważają też, że społeczność użytkowników w Polsce nie jest mała, a od otworzenia polskiego oddziału Sony Computer Entertainment Europe minął już ponad rok.

W petycji czytamy również

Jeśli naprawdę nie ma żadnych szans, byśmy otrzymali polskie znaki jako rozszerzenie w przyszłości, prosimy zróbcie tyle ile będzie trzeba by zbudować stronę/skrypt/dodatek do przeglądarki; który w czasie rzeczywistym będzie usuwał z wczytywanych stron polskie znaki i innymi słowy konwertował je z ich kodowania do czystego ASCII, tak by tekst nadawał się do czytania.

Polscy użytkownicy PSP starali się już samodzielnie usunąć problem. Rozpoczęli prace nad własnymi rozwiązaniami, ale przyznają, że były one raczej prowizoryczne. Teraz mają nadzieję, że dzięki petycji Sony zwróci uwagę na problem i zechce przystosować się do rynku, na którym prowadzi sprzedaż swoich urządzeń.

Rzecznik Sony Polska nie był w tej chwili osiągalny. Komentarz prawdopodobnie uda się uzyskać po 1 września.

Aktualizacja

Przedstawicielka Sony Computer Entertainment Agnieszka Pilichowska napisała w e-mailu dla Dziennika Internautów:

Oczywiscie trwaja prace nad umieszczeniem jezyka polskiego w firmware nie tylko PSP, ale takze i PS3. Dla nas też jest to bardzo ważna sprawa i z naszej strony monitorujemy ją regularnie. Niestety, to nam sie wydaje, że sprawa jest taka prosta, ale potrzebne są olbrzymie zmiany w systemie, aby moglo być to możliwe. Najprawdopodobniej zmiana ta nastąpi w przyszłym roku.


Następny artykuł » zamknij

iPhone dalej dziurawy


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Sonytag SCEEtag PlayStation Portabletag petycje
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.