Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak pobudzić motywację do pracy i zwiększyć skuteczność pracowników

18-07-2022, 08:34

Prowadzisz firmę? Zarządzasz zespołem? Codziennie pokonujesz wiele trudności związanych z zaspokojeniem potrzeb pracowników i klientów, a mimo to wciąż nie czujesz satysfakcji z osiąganych efektów?

Jak pobudzić motywację do pracy i zwiększyć skuteczność pracowników

Być może Twoi pracownicy potrzebują impulsu, który pobudzi ich motywację do pracy i zwiększy skuteczność działań. Zadowolony pracownik to nie tylko ten dobrze wynagradzany, ale także taki, który może się szkolić, zdobywać wiedzę i pogłębiać swoje umiejętności.

Czy Twoja firma skutecznie odpowiada na wyzwania biznesowe?

Zmienny rynek wymaga szybkiej reakcji. Stawianie czoła wymogom klientów, ciągle rosnącym cenom, zupełnie nowym wyzwaniom zewnętrznym, jakimi są pandemia czy wojna, to spore wyzwanie dla osób, które zarządzają zespołem.

Podstawą każdej firmy są pracownicy. Wyszkolona i kompetentna kadra jest w stanie nie tylko wdrożyć nowe projekty i zmienić kierunek funkcjonowania biznesu, ale także oprzeć się niepokojom, zawirowaniom na rynku i wyprowadzić przedsiębiorstwo z kryzysu.

Pracownicy muszą być jednak zmotywowani, wynagradzani i odpowiednio przygotowani merytorycznie do wyzwań. Znajomość nowych technologii, programów oraz strategii biznesowych umożliwi im i całej firmie osiąganie znakomitych wyników, niezależnie od tego, w jakiej branży pracują.

Dowiedz się więcej o szkoleniu: Zmiana jako szansa dla zespołu - „ujarzmić zmianę”

Jeśli masz wrażenie, że właśnie tego brakuje w Twojej firmie, wysłanie pracowników na szkolenie jest w pełni uzasadnione.

Czy procesy biznesowe pozwalają skutecznie wykorzystywać zasoby firmy?

Zastanów się, czy celem osób zarządzających firmą są działania dążące do optymalizacji kosztów i osiągania sukcesów finansowych. Optymalizacja procesów biznesowych pozwala ograniczyć koszty firmy i umożliwia wypracowanie działań, które na stałe zmniejszą te koszty.

Może dzięki temu uda się poszerzyć kadrę o kolejne osoby, które wniosą świeże pomysły i wiedzę, a tym samym zwiększą konkurencyjność firmy? Przyciągną nowych klientów?

Dowiedz się więcej o szkoleniu: Zarządzanie zmianą moja rola w zmianie

Można też zaoszczędzone pieniądze zainwestować w profesjonalne szkolenie pracowników. Inwestycja w kadry zawsze przynosi korzyści w postaci perfekcyjnie realizowanych zleceń, lepszej komunikacji w zespole czy sprawniejszego posługiwania się programami. Odpowiednio dobrane procesy biznesowe pozwalają też skoncentrować się na najważniejszych wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorstwem.

Czy jesteś w stanie zrealizować wszystkie zlecenia swoich klientów?

W Twojej firmie coś zgrzyta? Jak pokonywać przeszkody i opór przed rozwojem?

Ile razy zdarzyło Ci się odmówić przyjęcia zlecenia, ponieważ dla Twojej firmy było zbyt dużym wyzwaniem? Szkolenia biznesowe są elementem motywacyjnym dla pracowników, zwiększają ich kompetencje i zmieniają sposób pracy, usprawniając ją i ułatwiając. Tym samym dają pracownikom narzędzia, które sprawiają, że można poszerzyć zakres swojej działalności oraz podejmować zlecenia, które do tej pory były niedostępne.

Szkolenia pracownicze to także lepsza komunikacja w firmie oraz możliwość poznania silnych i mocnych stron pracowników. Tym samym kadra zarządzająca może zauważyć ukryte do tej pory możliwości zespołu, które pozwolą przyjmować więcej klientów lub zajmować się większymi, bardziej rozbudowany projektami.

Czy Twoi pracownicy są odpowiednio zmotywowani i zaangażowani w obowiązki?

Szkolenie pracowników zmienia ich podejście do codziennych obowiązków i ocenę samego pracodawcy. Dzisiaj motywatorem nie może być jedynie wynagrodzenie, ale także stawanie przed wyzwaniami, szansa na rozwój, czyli zdobywanie nowej wiedzy.

Dowiedz się więcej o szkoleniu Motywacja pracowników

W Twojej firmie powinny znaleźć się bodźce, które zachęcą kadrę do samodzielnego zdobywania wiedzy i rozwoju poprzez szkolenia.

Podbudowani szkoleniami pracownicy bardziej zaangażują się w stawiane przed nimi zadania. Szybciej też wykonają pracę z należytą starannością. A szkolenia biznesowe traktują jako wyraz zaufania i sygnał, że pracodawca chce się z nimi związać na dłużej.

Szkolenia biznesowe to wskazówki i gotowe rozwiązania

Inwestowanie w kadry może przynieść konkretne, wymierne korzyści całej firmie. Poszukując firmy szkoleniowej, warto zwrócić uwagę na ofertę szkoleń dla kadry zarządzającej oraz podległych jej pracowników.

Szkolenia biznesowe w Certes bazują na aktualnej i cały czas odświeżanej wiedzy dotyczącej prowadzenia firmy, technik sprzedażowych, zarządzania projektami.

Prowadzone są przez doświadczonych trenerów. Dostarczają usystematyzowanej, szerokiej wiedzy, a także rozwijają indywidualne umiejętności pracowników zarówno twarde, jak i miękkie.

Umożliwiają zbudowanie zaangażowanego, współpracującego ze sobą zespołu. Osobom zarządzającym firmą pozwalają odkryć możliwości, ale także uświadamiają popełniane wcześniej błędy, które nie pozwoliły na większy rozwój przedsiębiorstwa. To z kolei przekłada się na wydajniejsze zarządzanie firmą, efektywniejsze planowanie prac i kierowanie pracownikami.

Po ukończeniu szkoleń, które są dopasowywane do profilu i potrzeb firmy, można rozwinąć przedsiębiorstwo, odkrywając nowe ścieżki zdobywania rynku, motywowania pracowników, cięcia kosztów i planowania działań prowadzących do sukcesu.
Ostatnie artykuły:


fot. Sean Do


fot. Matryx« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031