W Nowym Roku ograniczymy czas korzystania z internetu i bardziej będziemy strzegli swojej prywatności online

03-01-2020, 21:01

2019 rok nie był najłatwiejszy dla naszych prywatnych danych. Wzrost odnotowały przypadki kradzieży haseł (o 60% w porównaniu z 2018 r.) oraz danych uwierzytelniających logowanie, w szczególności tych dotyczących stron pornograficznych oraz innych zasobów przeznaczonych dla dorosłych (wzrost o ponad 100%). Pewnie dlatego wśród noworocznych postanowień na 2020 r. na popularności zyskały cyfrowe postanowienia.

W nowym badaniu przeprowadzonym przez Kaspersky, 42,3% respondentów stwierdziło, że zamiast tradycyjnych przyrzeczeń noworocznych typu "schudnąć i żyć zdrowo" ich postanowienie będzie dotyczyło życia cyfrowego. Wyniki pokazują, że Europejczycy zamierzają wyznaczyć sobie wyższe standardy zachowania online w celu zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności cyfrowej, po raz pierwszy postanawiając stosować mocniejsze hasła oraz zmniejszyć poziom cyberstresu.

Przeprowadzone badanie wskazuje na różne obszary, w których użytkownicy chcą dokonać modyfikacji swojego zachowania: 29,1% respondentów postanowiło spędzać mniej czasu przed ekranem, natomiast 18,3% - nie zasypiać ze smartfonem na poduszce. Wszystko to świadczy o rosnącej potrzebie cyfrowego detoksu. Jedna czwarta respondentów obiecała sobie częściej wykonywać kopie zapasowe oraz regularnie porządkować pulpit swojego komputera, a 11,2% chce usunąć z Facebooka znajomych, których nigdy nie spotkało osobiście. Wygląda na to, że trendem w 2020 r. stanie się bardziej świadome życie cyfrowe.

Postanowienia noworoczne Europejczyków

Porady bezpieczeństwa - nie tylko na nowy rok

  • Zabezpiecz wszystkie urządzenia, które wykorzystujesz podczas transakcji online - korzystania z usług bankowych, robienia zakupów, prowadzenia życia towarzyskiego - w porę stosując łaty i zabezpieczenia internetowe.
  • Stosuj unikatowe, złożone hasła dla wszystkich swoich kont online.
  • Przejrzyj swoje ustawienia prywatności oraz bezpieczeństwa i ogranicz dane, które mogą być widoczne lub przekazywane na zewnątrz.
  • Wyłącz aplikacje i funkcje, których nie używasz.
  • Wyłącz usługi śledzenia oraz lokalizacji i regularnie czyść pliki cookie.
  • Sprawdzaj swój adres e-mail w serwisach takich jak "Have I Been Pwned", aby upewnić się, czy nikt nie włamał się do Twojego konta online.

 

Metodologia badania

Badanie online przeprowadziła wśród 2 000 dorosłych Europejczyków w wieku powyżej 18 lat niezależna agencja badań rynkowych Arlington Research w grudniu 2019 r. Próba jest reprezentacyjna pod względem narodowości z uwzględnieniem płci, wieku oraz regionu.

Źródło: Kaspersky


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031