W Madrycie powstanie pierwsze europejskie centrum produkcji filmowej Netflix

27-07-2018, 16:02

Jeden z największych internetowych serwisów rozrywkowych ogłosił, że planuje otworzyć pierwsze europejskie centrum produkcji telewizyjno-filmowej. Ośrodek znajdować się będzie na terenie tzw. „Miasta Telewizji” (Ciudad de la Tele) - zajmującego powierzchnię 22 000 m2 kampusu w Tres Cantos w prowincji Madryt.

Właśnie w Madrycie w najbliższych latach powstawać będą coraz liczniejsze hiszpańskojęzyczne produkcje oryginalne Netflix, a także filmy i seriale tworzone przez partnerów produkcyjnych.

Za budowę oraz zarząd na obiektem odpowiadać ma firma Grupo Secuoya. Zgodnie z umową, w zamian za sprawowanie zarządu nad obiektem oraz świadczenie różnego rodzaju usług dla firmy Netflix, zostanie wyłącznym partnerem produkcyjnym przy projektach realizowanych na terenie kampusu.

Od września b.r. Netflix będzie miał do swojej dyspozycji trzy studia filmowe, każde o powierzchni 1 200 m2, oraz możliwość skorzystania z dodatkowej przestrzeni gdy tylko budowa centrum dobiegnie końca. Otwarcie centrum produkcji w Hiszpanii związane jest z rosnącymi inwestycjami amerykańskiego koncernu w tym kraju. W 2018 roku nad realizacją 20 oryginalnych produkcji pracowało w Hiszpanii ponad 13 000 osób w tym członków obsady, ekipy filmowej i statystów. Do hiszpańskich produkcji, które już w wkrótce dostępne będą dla użytkowników serwisu na całym świecie, zaliczyć można między innymi 3. sezon serialu “Telefonistki”, którego premiera odbędzie się 7 września b.r., a także nowy serial dla młodzieży ELITE. W trakcie produkcji są też nowy film Isabel Coixet Elisa & Marcela oraz oryginalny serial dokumentalny “The Alcásser Murders”.

Niedawno Netflix ogłosił też podpisanie kontraktu z Alexem Piną, twórcą światowego telewizyjnego fenomenu i najchętniej oglądanego nieanglojęzycznego serialu na serwisie, zatytuowanego “Dom z papieru” (La Casa del Papel).

Źródło: Netflix


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy