W ciągu sześciu lat inwestycje PGNiG Ventures mogą sięgnąć 100 mln zł

27-12-2019, 11:33

Grupa Kapitałowa PGNiG postanowiła zainwestować w innowacyjne projekty energetyczne. W tym celu utworzono PGNiG Ventures, czyli fundusz typu venture capital.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


PGNiG Ventures ma być wyspecjalizowanym podmiotem w Grupie Kapitałowej, skoncentrowanym na inwestowaniu w przedsięwzięcia, które mają sprawdzony model biznesowy, ale jeszcze nie mają dynamicznego wzrostu przychodów.

Celem podmiotu są inwestycje kapitałowe w spółki, które mają potencjał osiągnięcia zysków. Fundusz udostępnia finansowanie przedsiębiorstwom w fazie rozwoju i ekspansji. Początkowo chodzi o inwestycje w 3-4 projekty rocznie, w pakiety mniejszościowe, maksymalnie 20 proc. udziałów i maksymalnie 15 mln zł w jeden podmiot. W ciągu dwóch lat PGNiG Ventures chce zainwestować ok. 30 mln zł, a horyzont inwestycji to 10 lat. Fundusz może inwestować także za granicą.

Nowy podmiot PGNiG zamierza koncentrować się na perspektywie zysku i inwestycjach w produkty, usługi czy technologie, które mogą być wykorzystane w Grupie Kapitałowej, która działa w branży energetycznej.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.