Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W 2015 r. ceny roamingu równe z taryfami krajowymi?

19-02-2011, 11:06

Prawie trzy czwarte Europejczyków obawia się wysokich kosztów korzystania z telefonów komórkowych podczas podróży w Unii Europejskiej – wynika z badania Komisji Europejskiej. W 2015 roaming ma być równy cennikowi krajowemu.

Z badania wynika, że tylko 19% osób, które korzystają z usług internetowych w swoich telefonach komórkowych podczas pobytu za granicą, uważa, że koszty transmisji danych w roamingu są uczciwe. W efekcie aż 72% podróżujących nadal ogranicza rozmowy telefoniczne w roamingu z powodu wysokich opłat.

>> Czytaj też: Roaming bez tajemnic (wideo)

Sonda
Czy Komisji Europejskiej uda się obniżyć ceny roamingu?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

W całej Unii Europejskiej wzrasta liczba osób korzystających z telefonów komórkowych za granicami swojego kraju. Podróżujący wskazują, że w porównaniu z 2006 r. wykonują 32% więcej połączeń, odbierają 31% więcej połączeń oraz wysyłają 43% więcej wiadomości tekstowych.

Według badań KE z usług transmisji danych w roamingu korzysta 10% respondentów. Zaledwie 19% respondentów twierdzi, że koszty usług transmisji danych w roamingu są uczciwe.

W Polsce Urząd Komunikacji Elektronicznej także chce powalczyć o rynek roamingu. W czwartek informowaliśmy w Dzienniku Internautów o planach Prezes UKE, która chce reformy strukturalnej, w efekcie obniżającej ceny połączeń za granicą.

>> Czytaj też: Na wakacje roaming w dół

Na podstawie licznych badań dot. roamingu Komisja Europejska do czerwca 2011 r. ma dokonać przeglądu przepisów dotyczących tej usługi. Skutkiem ma być zniwelowanie do 2015 r. różnic między taryfami roamingowymi a taryfami krajowymi.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Europa.eu