Virtualo wprowadza własną półkę z książkami dla iPada

22-04-2011, 00:01

Użytkownicy iPadów otrzymali możliwość korzystania z 7500 książek księgarni Virtualo. Aplikacja zyskała popularność w App Store, a niedługo pojawi się także wersja na iPhone'a.

Sonda
Czy Virtualo zachęci do czytania użytkowników produktów Apple?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Datą premiery aplikacji Virtualo na iPada miał być Tydzień e-książki, obchodzony na początku marca. Firma drobiazgowo odliczała godziny, jednak premiera się opóźniła. Użytkownicy twierdzą, że warto było czekać, o czym może świadczyć także pierwsza pozycja w polskiej części App Store wśród darmowych aplikacji.

>> Czytaj też: E-booki dla Kindle będzie można znaleźć w bibliotekach

Aplikacja Virtualo na iPada i Phone'a firmy Apple
fot. Virtualo - Aplikacja Virtualo na iPada i Phone'a firmy Apple
Aplikacja ma konkurować z półką na książki od Apple'a, która nieco ogranicza polskich użytkowników. Przewagą Virtualo jest umożliwienie dostępu do polskojęzycznej bazy e-booków, zawierającej ponad 7500 produktów w obu formatach (PDF i ePub), w tym nowości wydawniczych i bestsellerów 90 wydawnictw.

Poprzez aplikację można połączyć się bezpośrednio ze swoim kontem w księgarni Virtualo i pobrać e-booki do biblioteki użytkownika, nie jest przy tym pobierana licencja Adobe DRM. Ta uaktualniana jest w momencie pobrania książki do zakładki „Moja półka”.

Aplikacja na iPada jest darmowa i można ją pobrać z AppStore. Na akceptację oczekuje już wersja dla iPhone’a, która ma pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy