VIA: energooszczędne netbooki i notebooki

28-10-2008, 18:37

Microsoft i ponad 15 chińskich korporacji komputerowych rozpoczyna współpracę w zakresie rozwoju netbooków i notebooków z energooszczędnymi procesorami VIA.

"Global Mobility Bazaar" (GMB) to program uruchomiony we współpracy z Microsoftem i ponad 15 chińskimi producentami PC i partnerami. Korporacje będą współpracować w zakresie rozwoju szerokiego asortymentu netbooków oraz notebooków opartych na energooszczędnych platformach procesorowych VIA.

Urządzenia będą wyposażone w system operacyjny Microsoft Windows XP. Ekrany montowane w minikomputerach będą miały wielkości od 7 do 15 cali.

Wybrane produkty z oferty partnerów GMB
fot. - Wybrane produkty z oferty partnerów GMB
"Urządzenia mobilne to najszybciej rozwijający się segment rynku PC, oferujący duże możliwości członkom programu Global Mobility Bazaar" - powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu w VIA Technologies, Inc.

"Z radością przyjmujemy inicjatywę VIA mającą na celu stworzenie całkiem nowego ekosystemu pomagającego upowszechnić ultra mobile urządzenia"- dodał Jack Lee z Microsoftu.
 
Program VIA Globar Mobility Bazaar zainaugurowano podczas imprezy prowadzonej wspólnie z Microsoftem w Szenzen, w Chinach.

Szczegóły programu VIA Global Mobility Bazaar dostępne są na stronach:

www.via.com.tw


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag VIAtag notebookitag netbookitag Global Mobility Bazaar
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy