VENO zapowiada współpracę z inkubatorami i kolejne inwestycje

20-07-2011, 10:03

Spółka prowadząca inwestycje typu venture capital w aktualizacji strategii zapowiedziała rozpoczęcie współpracy z polskimi inkubatorami. Kolejne inwestycje będą sfinansowane m.in. z nowej emisji akcji z prawem poboru, która odbędzie się w sierpniu.

Jak zapowiedziała Spółka VENO, nowym kierunkiem pozyskiwania inwestycji do portfolio inwestycyjnego będzie współpraca z polskimi inkubatorami. Z natury swojej działalności inwestuje ona na etapie zasiewu nowych przedsiębiorstw.

To odpowiedni moment, w którym w takich projektach może pojawić się VENO, która może odkupić po dobrej cenie część udziałów, podnieść kapitał, aż wreszcie – bazując na swoich kompetencjach – poprowadzić spółkę na NewConnect – tłumaczy Arkadiusz Kuich, prezes Spółki. Drugim kierunkiem, na który mają być przeznaczone środki z nowej emisji, jest powołanie wyspecjalizowanego funduszu zajmującego się komercjalizacją badań naukowych – dodaje.

>> Czytaj też: MilionNaStart: Sprawdzone pomysły

W ocenie VENO prototypy i efekty badań naukowych z braku środków finansowych u wynalazcy czekają często chociażby na zgłoszenie do Urzędu Patentowego, nie mówiąc już o stworzeniu prototypu. Zdaniem VENO w Polsce jest wielu zdolnych i pomysłowych konstruktorów, którzy jednak z braku gotówki nie są w stanie pokonać bariery finansowej pozwalającej zrobić kolejny ważny krok ku wdrożeniu pomysłu do produkcji lub zabezpieczeniu go przed skopiowaniem.

VENO skupia się na ciekawych, perspektywicznych projektach, w których łączne zaangażowanie nie przekroczy 30 proc. kapitału akcyjnego na projekt. Na ostatnim ZWZ Spółki przegłosowano (obok emisji akcji) uchwałę zakładającą również scalenie akcji.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy