Valve zaprezentowało konsolę opartą o Linuksa. Tania nie będzie

08-01-2013, 09:54

Konsola oparta o Linuksa jest bardzo niewielka, jednak jej parametry prezentują się bardzo interesująco. Urządzenie będzie można kupić jeszcze w tym roku...

Konsolę dla Valve opracowała firma Xi3, a świetnie wyglądające urządzenie zostało zaprezentowane na targach CES. Niestety całość znajduje się wciąż w "fazie rozwojowej", a więc nie ma jeszcze możliwości uruchamiania gier.

Steam...

Nowa konsola ma bardzo niewielkie rozmiary. Fot. V24/7

Dostosowana do Steama 

Nie jest zaskoczeniem, że konsola Valve jest dostosowana do obsługi platformy Steam, która ostatnio wkroczyła na Linuksa. Ten nowy produkt, który obecnie rozwijamy, pozwoli użytkownikom na wykorzystywanie w pełni ich telewizorów HD do niesamowitych rozgrywek - mówi Jason A. Sullivan z firmy Xi3.

Sullivan zapewnia, że konsola umożliwi dostęp do tysięcy tytułów, co ma jego zdaniem przekraczać możliwości najpopularniejszych dostępnych obecnie na rynku urządzeń tego typu. Cena sprzętu powinna się wahać w granicach tysiąca dolarów, a więc nie będzie to najtańsza propozycja dla graczy.

Dobre parametry

Linuksowa konsola ma być wyposażona w maksymalnie 1 terabajt miejsca na pliki, a także powinna umożliwiać wymianę pamięci RAM czy nawet procesora. Urządzenie zaprezentowane na CES było wyposażone w port HDMI, dwa wyjścia Mini Display, cztery USB 2.0, cztery USB 3.0, złącze Ethernet, cztery wyjścia eSATAp, a także optyczne i standardowe wyjścia audio. 

Warto zauważyć, że w ostatnim czasie coraz większa grupa producentów gier jest zainteresowana Linuksem. W tym tygodniu Blizzard Entertainment poinformowało o planach udostępnienia nowego tytułu z myślą o tej platformie. Konsola od Valve powinna zostać udostępniona jeszcze w 2013 roku.


Źródło: VG247
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Valvetag TVtag telewizjatag Steamtag rozrywkatag Linuxtag konsoletag grytag Blizzard
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930