Użytkownicy Windows lekceważą aktualizacje

09-08-2006, 16:29

Z opublikowanego przez Laboratorium Panda Software raportu zagrożeń wynika, że zarówno w Polsce jak i na świecie najgroźniejszym wirusem jest wciąż Sdbot. Raport wyraźnie pokazuje również, że użytkownicy Windows mimo wszystko stronią od aktualizowania swoich systemów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Analitycy Panda Software ostrzegają, że nadal bardzo groźnym szkodnikiem jest Sdbot.ftp. Zarówno w zestawieniu światowym jak i w Polsce robak ten uplasował się ponownie na pierwszym miejscu.

Sdbot.ftp jest od ponad 12 miesięcy najczęściej wykrywanym złośliwym kodem na świecie. Szkodnik ten rozprzestrzenia się wykorzystując luki w zabezpieczeniach systemów operacyjnych Windows. Pobiera przez FTP niebezpieczne programy i uruchamia je na zainfekowanym komputerze.

Drugie miejsce w rankingu światowym zajął W32/Bagle.pwdzip. Robaki z rodziny Bagle docierają do komputera ofiary pod postacią wiadomości email zawierającej załącznik z rozszerzeniem ZIP, który jest chroniony hasłem. Program antywirusowy nie może przeskanować pliku załącznika dopóki nie zostanie on rozpakowany, a co za tym idzie nie ostrzeże użytkownika, gdy jeden z powyższych wirusów dotrze na jego skrzynkę.

W Polsce oprócz Sdbot niezwykle złośliwy okazały się Exploit/Metafile wykorzystujący lukę w systemie Windows, na którą już dawno udostępniono łatki. Tym samym raport Laboratorium Panda Software udowadnia, że wielu użytkowników systemów Windows lekceważy zagrożenie i nie instaluje udostępnianych co miesiąc aktualizacji, co oczywiście sprzyja dystrybucji złośliwych kodów.

Źródło: Panda Software


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.