Uwaga na zasilacze Apple. Mogą porazić prądem

12-02-2016, 07:44

Firma Apple prosi o zwrot wadliwych zasilaczy w zamian za nowe, bezpieczniejsze modele.

Firma Apple powiadomiła polski UOKiK, że zasilacze AC do ściennych gniazdek elektrycznych  (AC wall plug adapter) mogą nie być bezpieczne dla użytkowników. Stwarzają ryzyko porażenia prądem. Mogą pękać i wówczas możliwe jest porażenie prądem po dotknięciu urządzenia.

Jak rozpoznać problem?

Wadliwe zasilacze były przeznaczone do użytku na terenie kontynentalnej Europy, Argentyny, Brazylii, Australii, Nowej Zelandii i Korei. Były dostarczane w latach 2003-2015 z komputerami Mac, niektórymi urządzeniami iOS, sprzedawane oddzielnie, a także dołączane do zestawu podróżnego Apple.

Aby sprawdzić, czy dany zasilacz jest wadliwy, należy go porównać z poniższymi ilustracjami. Zasilacz z wtyczką do gniazda ściennego mogący sprawiać problemy ma 4 lub 5 znaków albo nie ma żadnych znaków na wewnętrznym gnieździe podłączanym do zasilacza firmy Apple. Przeprojektowane zasilacze mają 3-literowy kod regionalny w gnieździe (EUR, KOR, AUS, ARG lub BRA).

Zasilacze Apple

Procedura wymiany

Uwaga: inne zasilacze z wtyczką do gniazda ściennego, w tym przeznaczone do użytku w Chinach, Hongkongu, Japonii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, oraz zasilacze USB firmy Apple nie są objęte tym programem.

Wymiana zasilaczy jest możliwa w Autoryzowanym Serwisie Apple. W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego komputera Mac, iPada, telefonu iPhone lub iPoda, dlatego firma prosi o wcześniejsze znalezienie tego numeru. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy