Uwaga na SMS-y o odłączeniu prądu przez PGE

17-08-2021, 11:16

Po raz kolejny przestępcy wykorzystują wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej. Oszuści rozsyłają wiadomości SMS, które informują o odłączeniu prądu elektrycznego. Aby tego uniknąć, rzekomo należy uregulować płatność w wysokości 3,46 zł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W SMS-ie znajduje się link, prowadzący do fałszywej bramki płatności. Podając swoje dane do karty płatniczej, przekazujesz je przestępcom. Dzięki temu mogą oni dokonywać płatności na Twój koszt.

Kwota podana w SMS-ie nie wzbudza większych podejrzeń u części odbiorców. Niektórzy mogą uważać, że to efekt ich niedopatrzenia przy wcześniejszych płatnościach i są skłonni do płacenia.

W takiej sytuacji lepiej najpierw albo zadzwonić na infolinię albo zalogować się na konto klienta danej firmy (wpisując jej adres ręcznie w przeglądarce) i sprawdzić, czy faktycznie zalegamy z jakimiś pieniędzmi. Na pewno nie należy korzystać z żadnych linków podanych przez SMS lub e-mail, które kierują do strony z płatnościami.

 

SMS PGE oszustwo

- Takie oszustwa będą powracać cały czas. Przede wszystkim otrzymując takie podejrzane wiadomości, należy sprawdzić czy nasze dane osobowe nie brały udziału w wycieku do sieci - mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.


Źródło: CyberRescue


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag SMStag PGEtag oszustwatag CyberRescue
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.