Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Uwaga na GSM-TV: niskie ceny w Nibylandii

13-03-2009, 14:24

W internecie pojawił się sklep, który oferuje towary po niezwykle atrakcyjnych cenach. Supertanie towary można zamówić tylko z przedpłatą na konto lub odebrać osobiście, ale... gdzie odebrać? Dziennikowi Internautów niestety nie udało się potwierdzić istnienia adresu podanego na stronie sklepu, zdobyliśmy jednak informacje, że wielu klientów szuka już sklepu nawet na policji w Skarszewach.

Sklep GSM-TV
fot. - Sklep GSM-TV
Na budzący wątpliwości sklep zwrócili uwagę Czytelnicy Dziennika Internautów (DI). W sklepie o nazwie GSM-TV, który ostatnio dosyć aktywnie promuje swoją ofertę w różnych darmowych serwisach z ogłoszeniami, niektóre towary mają niezwykle niskie ceny. Przykładowo kamerę SONY HDR-FX1E FVAT można mieć już za 2700 zł, podczas gdy w większości sklepów i na aukcjach cena tej kamery przekracza 11 000 zł. Inny przykład: Lenovo ThinkPad SL500 z dyskiem 160 GB można kupić w wielu sklepach od 2900 zł, a w GSM-TV oferowany jest za jedyne 1400 zł.

Pierwszym sygnałem wzbudzającym naszą podejrzliwość jest fakt, że Sklep GSM-TV nie wysyła towarów za pobraniem. Można wpłacić pieniądze na konto, ewentualnie odebrać osobiście. Z tą drugą opcją jest jednak pewien problem. Czytelnik napisał w liście do redakcji DI:

Mimo, iż podana jest miejscowość i ulica, numery telefonów, fax itp. to dzwoniąc do Urzędu Miasta Skarszewy oznajmiono mi, iż takowy sklep nie istnieje, a na owej ulicy numeracja kończy się zaledwie na nr. 8 i jest to sklep spożywczy. Mieli to zgłosić na policję, by ta sprawdziła, ale chyba nie zgłoszono. Adres domeny wskazuje na reselera home.pl i tylko to. Sklep działa niby od dawna, a domena jednak zarejestrowana jest od miesiąca....

(...)

Osobiście rozmawiałem z kilkoma osobami na gg z tej miejscowości, to nikt nie słyszał o tym sklepie, a jedna z osób specjalnie przeszła się i pisała że taki nr nie istnieje i tylko pole...

Dziennik Internautów postanowił sprawdzić powyższe informacje. Urząd Miasta Skarszewy rzeczywiście potwierdził, że adres podany na stronie sklepu (ul. Szkolna 18) po prostu nie istnieje. Przedstawicielka Urzędu powiedziała nam również, że firma P.H.U GSM-TV (rzekomo będąca właścicielem sklepu) nie funkcjonuje w ewidencji działalności gospodarczej tej instytucji. Według UM w Skarszewach ulica Szkolna kończy się na numerze ósmym. Nasza rozmówczyni zapewniła, że sprawa została przekazana policji, ponieważ do Urzędu zaczęły zgłaszać się już osoby poszukujące firmy prowadzącej wspomniany sklep.

Zwróciliśmy się zatem z pytaniem do Policji w Skarszewach. Młodszy aspirant Mariusz Sulewski w rozmowie telefonicznej potwierdził Dziennikowi Internautów, że przy ulicy Szkolnej nie ma numeru 18. Dodał też, że w Skarszewach pojawiali się już ludzie pytający o sklep GSM-TV, ale nie mogli go odnaleźć.

Telefon podany na stronie sklepu milczy. Dziennikowi Internautów udało się natomiast porozmawiać z rzekomym właścicielem firmy P.H.U GSM-TV za pośrednictwem komunikatora (numer był podany na stronie sklepu). Niestety nie przedstawił się on z nazwiska. Oto fragmenty rozmowy (pisownia oryginalna):

DI: Proszę mi jeszcze powiedzieć jedną rzecz: w Skarszewach na pewno jest ulica Szkolna 18?

Właściciel sklepu: tak jest

DI: Jestem Dziennikarzem. Urząd Miasta w Skarszewach twierdzi, że nie ma ani takiej ulicy, ani firmy zarejestrowanej jako GSM-TV. Co Pan na to? Ulica Szkolna jest do numeru 8

Właściciel sklepu: tak do 8 to dziwne z za kosciołem jakie nr so

DI: Proszę mi jeszcze powiedzieć - jak to się dzieje, że kamera kosztująca wszędzie powyżej 11 tys. u Pana jest za 2 tys?

Właściciel sklepu: mamy sprowadzane zeczy z angli

(...)

DI: Powtórzę pytanie. Dlaczego Urząd Miasta nie potwierdza istnienia firmy? Można poznać jej NIP, REGON?

Właściciel sklepu: do kazdego produktu nalezy dodac 22%vatu

DI: Powtórzę pytanie. Dlaczego Urząd miasta nie potwierdza istnienia firmy? Można poznać NIP lub REGON?

Właściciel sklepu: niepodaje takich danych przez internet tak jak napisałem jesli ma pan obawy to zapraszam osobiscie

(...)

DI: Podam Panu swój e-mail. Przyśle mi Pan zdjęcie tego sklepu?

Właściciel sklepu: zapraszam osobiscie ma pan adres na stronie

Dziennik Internautów zrezygnował z odwiedzania adresu, którego istnieniu i tak zaprzeczają Urząd Miasta i Policja. W czasie poszukiwania ulicy Szkolnej 18 w Skarszewach wiele osób mogłoby stać się klientami sklepu, a wiele wskazuje na to, że lepiej z zakupami poczekać.

Skarszewy, ulica Szkolna
fot. - Skarszewy, ulica Szkolna

Informacje UM i Policji w Skarszewach wydają się potwierdzać mapy Google i inne lokalizatory. Widać na nich, że ulica Szkolna jest dość krótka. Choć rzeczywiście jest tam kościół, raczej trudno uwierzyć, że jest tam aż 27 budynków, jak twierdzi właściciel sklepu. Jest natomiast pole, o którym pisze Czytelnik.

W dość długiej rozmowie z właścicielem na GG kategorycznie i kilkakrotnie odmawiał on podania jakichkolwiek danych na temat firmy, innych niż adres. Ciągle zapraszał nas do odwiedzin. Kilkakrotnie pytaliśmy, czy jego zdaniem Urząd Miasta kłamie w sprawie adresu. On wciąż powtarzał, że zaprasza. Nie wydawał się zainteresowany bronieniem reputacji firmy w inny sposób.  

W tej sytuacji trudno uważać zakupy w internetowym sklepie GSM-TV z siedzibą w Skarszewach za rozsądną decyzję. Jeśli wśród naszych Czytelników są mieszkańcy miasta Skarszewy, prosimy o pomoc w odnalezieniu tajemniczego adresu "ul. Szkolna 18" i wspomnianego sklepu, do którego tak usilnie zaprasza jego przedstawiciel.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl